Známe podobu Nokia 1 s Android Go a reálné foto Nokia 7+ s dvojitým fotoaparátem

Nokia 1 se stane nejlevnějším chytrým telefonem výrobce, její design ne náhodou sází na barevné varianty a možná i výměnné kryty. Obří Nokia 7+ dostane i dvojitý fotoaparát.

0

HMD Global za minulé čtvrtletí prodal více telefonů než SONY nebo HTC a pro rok 2018 se připravuje na další vlnu nových modelů na veltrhu v Barceloně. Mezi nimi bude i nejlevnější Nokia 1 a velká šestipalcová Nokia 7+.

Nokia 1 bude prvním telefonem s Android Go, v současnosti prodávaná Nokia 2 dostane jeho prvky až s aktualizací na Android 8.1. Ze specifikací můžeme odhadnout 5 palcový displej s HD rozlišením, 5 megapixelový fotoaparát a především to vypadá na výměnné barevné kryty, čemuž by odpovídalo i nedávné zaregistrování legendární značky Xpress-On. Design navíc silně připomíná některé dřívější levné telefony Nokia. 

Nokia 7+ naproti tomu dostane 6 palcový displej s poměrem 2:1 (18:9). Podle uniklých fotografií má na zádech dvojitý fotoaparát známý z Nokia 8 a design velmi silně připomíná  Nokia 6 s hlazeným hliníkem a vybroušenými detaily ve výrazných barvách.

 

Představení obou modelů očekáváme na kongresu v Barceloně na konci února, společně s nimi už známe také mezinárodní variantu Nokia 6 (2018) a možná nové vlajkové lodě, u které se spekuluje o různých označeních jako Nokia 9 nebo Nokia 10. Oba modely přijdou na trh již s čistým Androidem 8.0/8.1 a novou foto aplikací z dílny Nokia a HMD Global. 

Patří do rubriky: Spekulace Nokia
Upravit
comments powered by Disqus