Změna Product Code u Symbianu - odstranit firmware operátora? Není problém!

Jak odstranit brandované prostředí operátora v telefonech Symbian pomocí změny product code. Nokia se takovému přehrání PC ve svých servisech nebrání.

0

Nokia se nebrání změně Product Code v servisech Nokia Care

Pro chytré telefony s operačním systémem Symbian vychází v poslední době často a pravidelně aktualizace. Tyto úpravy obvykle přinášejí vyšší stabilitu, nové funkce, vylepšují kvalitu fotografií, prodloužení výdrže baterie a mnoho dalších zlepšení. Ne vždy jsou tyto aktualizace dostupné ihned i pro telefony prodávané u operátorů.

 

Je přirozené, že mnoho lidí využije jednou za čas nabídku svého operátora na zvýhodněný telefon a pořídí si ho za výrazně nižší částku při podpisu nové smlouvy. Tyto telefony mají často upraveno celé prostředí na míru operátora. To je samozřejmě vhodné, pokud jste zákazníkem takového operátora a chcete využívat jeho služeb.

Jako problém se může takto upravený přístroj projevit při přechodu k jinému operátorovi. V případě telefonu od T-mobile máte například neodstranitelné odkazy na T-Zones, Vodafone upravuje firmware s přístupem na portál Live. Mnozí uživatelé si stěžují na delší dobu pro získání nového firmware než u telefonů z volného prodeje. Firmware operátorů totiž právě díky úpravám přicházejí většinou výrazně později.

 

Mnoho zákazníků proto navštíví servis s požadavkem na záruční přehrání FW s ohledem na problémy při používání jiného operátora, případně právě pro nedostupnost nejnovějších aktualizací pro jejich model. Servis to však nemůže uznat jako záruční problém. Jestliže přístroj bezchybně funguje, je změna možná pouze za úhradu. Provádí se pomocí úpravy tzv. Product Code, který určuje verzi firmware v přístroji. Po této úpravě lze kdykoli později přehrávat firmware doma standardní cestou přes počítač nebo pomocí FOTA.

Změna Product Code na servisních místech Nokia Care neovlivňuje záruku.

 

 

Tento krok ovšem znamená ztrátu dat, je tedy bezpodmínečně nutná jejich záloha. Nezálohujte nastavení, pouze uživatelské soubory jako kontakty, kalendář a zprávy. Pokud obnovíte ze zálohy vše včetně nastavení, může dojít ke kolizi mezi původní operátorskou a nově nahranou verzí.

 

Změnu můžete požadovat ve všech autorizovaných střediscích Nokia a také ve značkových prodejnách označených tímto logem. Pro příklad uvedeme, že změna Product Code stojí ve značkové prodejně Brno Olympia 600.-Kč.

Upravit
comments powered by Disqus