Zbavte se Windows Phone 7, přejděte na WP8, je to levné a budete bohatě odměněni

0

V každé diskuzi čteme nářky majitelů WP7 na chybějící aplikace a funkce. Nepatřete k nim a pořiďte si Windows Phone 8, vyplatí se to!

V každé diskuzi čteme nářky majitelů WP7 na chybějící aplikace a funkce. Nepatřete k nim a pořiďte si Windows Phone 8, vyplatí se to!

Na našem webu v diskuzích, na Facebooku, na fóru, ale i na jiných serverech, neustále dokola čteme nářky uživatelů Nokia Lumia s Windows Phone 7 na malou podporu vývojářů, při portaci aplikací po starší systém.

Je opravdový důvod k stížnostem?

Podpora aplikací pro tento systém opravdu klesá. Microsoft, Nokia i vývojáři se logicky soustředí na nový systém Windows Phone 8.
Důvody jsou nasnadě, počet uživatelů WP7 jde raketově dolů oproti nové verzi, s každou aktualizací snižuje počet nedodělků, kterými celý eco systém Windows Phone trpěl ve svých počátcích.
Oproti tomu stejně raketově roste počet prodaných nových kusů, především zásluhou Nokia Lumia 520 a Lumia 920.

Nové mobily jsou stejně drahé

Odpověď na předchozí dotaz je snadná. Není důvod si stěžovat, postačí vzít řešení do svých rukou.
Jsem s Windows Phone v podstatě spokojený? Chybí mi pouze návaznost aplikací? Chybí mi podpora? Mám dost prostředků na obnovu?

Pokud jste si odpověděli ANO, chci mít Windows Phone Lumia, poslední dotaz není přiliš relevantní.
U nákupu nového mobilu obzvlášť ne, v prodeji je občas ještě Lumia 610, její cena je však tak blízko Lumia 520, že se k nákupu nechají přesvědčit jen ti, kterým se líbí nebo jsou neznalí.
Při rozhodování o nákupu použitého mobilu je to velmi podobné, ceny se přibližují ještě víc.
Zbývají jen ti, kteří už některý z předchozích modelů mají a rádi by si polepšili. Pro ně jsme připravili doporučení, který mobil vybrat, aby se nemuseli obávat horentního doplatku.

Základní poučka u nákupu Windows Phone (zejména oproti Androidu) říká:
Všechny mobily Windows phone fungují stejně skvěle, nezáleží na výbavě.
Druhá podstatná informace je, že co uměla vlajková loď Lumia 800, umí dnes i ta nejlevnější Lumia 520.

TIP: Porovnejte všechny Windows Phone 8 v přehledné tabulce parametrů

Výhody Windows Phone 8 oproti Windows Phone 7.5 - 7.8

Rychlý přehled vylepšení ve Windows Phone 8?
1. Především návaznost na budoucí update, podle dostupných informací by všechny modely měly mít možnost přejít na Windows Phone 9, u 1GB RAM jde v podstatě o jistotu, vysoká pravděpodobnost je i u 512MB.
2. Dokonalou funkčnost notifikací u sociálních sítí a messengerů WhatsApp, Skype a Vober, které u WP7 občas zlobí
3. Podporu nových verzí Skype
4. Výrazně vyšší plynulost systému
5. Velké množství nových funkcí, nastavitelnost vlastních melodií pro volání, SMS a emaily, nastavení velikosti písma, FM rádio, 
6. Výrazně kvalitnější focení, nové aplikace od Nokia Camera, Trimmer, Beamer
7.  Aktivní informace na dlaždicích na ploše, většina nových aplikací zobrazuje svůj obsah přímo na očích
8. Úplné automatické zálohování kontaktů, SMS, kalendáře a fotografií, nastavení systému a nainstalovaných aplikací s možností jednoduché obnovy po formátování nebo přechodu na nový telefon.

Čím nahradit Lumia 610

Mám Lumia 610 (nebo snad dokonce 510?), šetřím, mobil využívám na volání, psaní SMS, občas internet, aplikace mě zajímají jen okrajově, občas hraju hry. 
Zde je volba více než jasná, Lumia 520 dokonale splňuje veškeré mé nároky, přinese navíc rádio, téměř kompletní nabídku aplikací, podporu paměťových karet pro hudbu a obrázky, většinu her, které nenárokují výkonnou paměť. Pokud jsem žena nebo hravý mladý člověk, zvážím ještě Lumia 620, která je výrazně menší, ale tlustší, má o mnoho lepší displej, ale menší a nabízí extrémně mladistvé výměnné atraktivní dvouvrstvé barevné kryty.

Upravit
comments powered by Disqus