YouTube konečně v plné verzi pro Windows Phone 8

0

Dnes byla uvolněna plná verze aplikace, kterou dodnes nahrazoval jen mobilní web. Design je značně netradiční, na první pohled i možná mírně nepřehledný a umožňuje download videí.

Dnes byla uvolněna plná verze aplikace, kterou dodnes nahrazoval jen mobilní web. Design je značně netradiční, na první pohled i možná mírně nepřehledný a umožňuje download videí.

Nová aplikace youtube je dalším kočkopsem po Facebooku beta, o kterém jsme psali včera. Ačkoli v novém youtube najdeme na mnoha místech známky metro designu, celkově je aplikace hodně netradiční a možná až lehce nepřehledná. 

Že je youtube službou Google, poznáme od prvního pohledu tlačítky v horních rozích, jde o stejnou nelogičnost jako u Androidu a značně připomíná nepochopitelné tlačítko Zpět v levém horním rohu iPhone. Design Windows Phone je unikátní právě tím, že s horní částí na dnešních stále větších displejích nepracuje, všechny prvky má lehce dosažitelné z dolní hrany palci. 
Pokoušeli jsme se pochopit upravenou aplikaci Facebook díky snaze unifikovat vzhled napříč platformami, navíc šlo o posun k lepšímu, ale youtube už se nám příliš nezdá, celkové ovládání odladěné aplikaci neodpovídá. Velkému spěchu odpovídá i jen několik jazyků, do kterých je lokalizovaná, čeština mezi nimi samozřejmě chybí.

Po spuštění se zobrazí dlaždice se zajímavými videi, teprve na druhé kartě nalezneme velmi netradiční menu s kategoriemi a kanály, na dalších kartách doplňují nabídku doporučené a přihlášené kanály.

          

Vlastní účet nalezneme na nejvzdálenějším horním rohu vlevo, odkud se rozroluje naprosto mimo systémový vzhled další dlaždicové menu.

Abychom ale jen nekritizivali, nový youtube překvapí například možností přehrávat video i pod uzamčenou obrazovkou, musí však zůstat spuštěný na pozadí, což se bude hodit pro přehrávání hudebních playlistů.
Trochu překvapí okamžité zahájení přehrávání po otevření karty videa ze seznamu, nespouští se systémový přehrávač, během sledování je tedy možné číst komentáře a informace. Roztažení přes celý displej se aktivuje kliknutím do videa a zobrazením ovládacích prvků, ani to není úplně pohodlné. 

Milou novinkou je také možnost uložit si libovolné video, bohužel ho nenalezneme v galerii, ale pouze v aplikaci, všechna uložená videa však lze odtud spustit jako offline playlist.

Výrobce: Microsoft Corporation
Download: Store
Systém: Windows Phone 8
Cena: zdarma


Hodnocení autora


Jak hodnotíme?

 

Upravit
comments powered by Disqus