Vyzkoušeli jsme a nafotili Nokia Lumia 925. První dojmy? Je božská

0

Nokia dnes na tiskové konferenci předváděla nové low-end modely Lumia. Jen tak mezi řečí však byla k dispozici na focení také nejžádanější Lumia 925. Vyzkoušeli jsme ji.

Nokia dnes na tiskové konferenci předváděla nové low-end modely Lumia. Jen tak mezi řečí však byla k dispozici na focení také nejžádanější Lumia 925. Vyzkoušeli jsme ji.

Tiskovou konferenci vedl samotný Marcus Störkel, šéf nejen české a slovenské pobočky, ale celého středního a východního regionu. Na představení Lumia 520 a 720 jsme se nic nového nedozvěděli.
Překvapení přišlo až na závěr, kdy jsme dostali mobily k nafocení. V kompletním portfoliu Lumia a novými modely Asha se skrývaly i dva kusy Lumia 925. 

Fotografie překrásného modelu si můžete prohlédnout v Galerii. A první dojmy? Shrnuto do jedné věty, podle nás Nokia Lumia 925 rozhodně nahradí Lumia 920. A nejen ten, nahradí svým designem nejednomu uživateli i iPhone. Jde totiž o první Lumia, která je bez nadsázky opravdu krásná. 
Nový mobil s hliníkovým rámem vypadal skvěle už na nedávném představení, technická data naleznete v našem předchozím článku Lumia 925 - tenká hliníková kráska. Teprve osobní dojem ale ukázal, jak málo fotky i videa vystihují realitu.


Neodolali jsme barevné harmonii Lumia 925 uvnitř sluchátek Monster 

Především je lehká. V první chvíli jsem si řekl, že jde o deformaci z dlouhodobého nošení L920, která rozhodně nepatří mezi lehké střízlíky. Ale až srovnání s jinými plastovými přístroji ukazuje, jak subtilně se tváří poctivý kus hliníku v ruce. 
Podruhé je tenká. Po velmi dlouhé době jde o opravdu tenkou Nokia a okamžitě jsem ji odpustil chybějící bezdrátové dobíjení, které by zbytečně pokazilo neuvěřitelně skvělý dojem.
Potřetí je rychlá, ačkoli šlo u obou přístrojů o prototypy s ošklivými popisky na zádech. První byl opravdovou alfa verzí, druhý už byl předprodejní vzorek, na kterém byla doladěna tlačítka a který jsme dostali do rukou jen na pár okamžiků, protože ho plný dat aktivně používá Ondřej Suchopár, marketingový manager Nokia. Je až neuvěřitelné, že už tak rychlý systém Windows phone 8 je s aktualizací Amber zase viditelně rychlejší.
Počtvrté černá je zase černá. Lumia 925 je osazená AMOLED displejem a tak ve spojení s ClearBlack opět zmizely rozdíly mezi sklem a okrajem displeje, celá čelní strana je u rozsvíceného mobilu slitá do absolutní černé barvy. Podání barvy u tohoto typu displeje je méně reálné, než u IPS LCD v L920, osobně z něj ale mám lepší dojem.
Po páté, potkat se opět s hodinami na zhasnutém displeji je příjemný návrat k "normálu" a málem už jsem zapomněl, jak návykové je probudit mobil poklepáním na displej. Méně se nám ale líbila informace, že hodiny na disleji nesvítí stále, ale jen asi hodinu, pak zmizí úplně. 


K dipozici je i kryt s bezdrátovým dobíjením, příliš oblíbené příslušenství to ale nebude

Lumia 925 je bez nadsázky designově nejpovedenější model za poslední dva roky. Dokonale sedí v ruce, je lehká jako pírko a první domněnka, že hrb fotoaparátu jen umně skrývají produktové fotografie, se nepotvrdil, je téměř neviditelný a nehmatný. Máme rádi design Lumia 800, ale hliník je prostě hliník a tak si směle troufám tvrdit, že jde o ideálního nástupce Nokia N8, po kterém tolik zákazníků volá. Už tak skvělý fotoaparát je doplněn poprvé v historii o další, šestou, čočku Carl Zeiss a tak se dá očekávát, že ve spojení se Smart Camera půjde také o srovnatelné fotografie nejen v noci, ale hlavně přes den, kde má Lumia 920 ještě své rezervy. (kvalitu můžete posoudit sami, všechny snímky v galerii jsou pořízené právě s ní).
K dipozici byly jen světlé kusy, Lumia 925 se bude nabízet ve třech odstínech, mimo nafocené bílé varianty ještě v šedé a tmavě šedé (černé). Černá je vždy nejprodávanější a tentokrát je podle nás také nejhezčí, protože lépe ukrývá boční plastové oddělovače antén a plastová záda, která u bílé varianty tolik neladí s hliníkovým rámem. 


Lumia 925 je prostě opravdu tenká, více v galerii

Na závěr zopakuji tvrzení z úvodu, Lumia 925 je opravdovým nástupcem Lumia 920 a ačkoli i podle číselného označení nepřináší žádné velké inovace, naprosto jistě uvrhne svou předchůdkyni do zapomnění. A nezastaví ji v tom ani málo pochopitelné zmenšení uživatelské paměti na 16GB. Mezi řečí jsme stejně zaslechli, že operátorské verze pravděpodobně v prodejích převáží a troufám si spekulovat, že se 16GB varianty moc kusů neprodá. 
Lumia 925 se na klíčových trzích začne prodávat na přelomu června a července, u nás se můžeme těšit v posledním čtvrtletí. Oznámená cena je 469EUR bez daně, u nás tedy asi 14500Kč.
Já si pro ni rozhodně pojedu při první příležitosti k sousedům a co vy?

Upravit
comments powered by Disqus