Volejte a pište zdarma po celém světě s aplikací Viber

Viber nabízí plnohodnotné volání a textování zdarma. V nové verzi 4.0 přibyly notifikace a tržiště oblíbených samolepek.

0

Aktualizace 29.1.2014
Nová verze 4.0 přináší v inovovaném prostředí především zajímavý obchodní model. Mezi uživateli je stále oblíbenější odesílání tzv. samolepek ve zprávách, velmi povedených obrázků, které mají vzhled reálné samolepky. Jejich nabídka byla dosud hodně omezená.

 

Zatímco WhatsApp je na první rok zdarma a později za 1USD ročně, Viber se pokouší získat prostředky otevřením Tržiště samolepek. Vybrat si můžete z nabídky zdarma nebo za poplatek. Nová verze je také rychlejší a vylepšuje informace a nastavení o doručení zprávy, nabízí skrytí notifikačního pruhu.


Velké zlepšení rychlosti ale nepozorujeme, pro běžné textování je stále rychlejší využívat chat facebooku nebo WhatsApp a Viber si ponechat pro bezkonkurenční zdarma telefonování. 

3.4.2013
Viber je konkurentem Skype. Narozdíl od Skype je však, stejně jako u WhatsApp, jediným přihlašovacím údajem telefonní číslo, automaticky se synchronizuje s telefonním seznamem a vyhledá další uživatele Viber. Odpadá složitá registrace a přidávání kontaktů. Každému, koho přidáte do telefonního seznamu, můžete rovnou volat přes Viber v plně lokalizovaném české prostředí, nebo si ho připnout na plochu. (Verze pro WP7 nevyzvání, příchozí hovor se zobrazí pouze jako zpráva v notifikační liště).


Během hovoru ve velmi vysoké HD kvalitě je možné snadno přepnout na mobilní síť, pokud tedy přecházíte z kvalitního datového připojení, je možné rovnou vytočit nový hovor.

Viber přináší také velmi jednoduše sdílenou polohu uživatelů, méně zkušení uživatelé by si proto měli dát pozor na tlačítko vedle okna pro psaní zpráv, kterým jedním dotykem nasdílíte polohu protistraně a poskytnete ji tak i nevědomně přesnou informaci, kde se nacházíte.

 

           

 

Viber dnes, především díky jednoduché registraci, pomalu vytlačuje v našich končinách rozšířený Skype. Kvalita zvuku hovoru je až neuvěřitelná, na kvalitním připojení výrazně převyšuje běžný mobilní hovor. Telefonovat se dá i na běžných mobilních datech.

 

Vlastnosti:

  • volání zdarma s kvalitou zvuku HD
  • SMS chat a odesílání fotek
  • sdílení fotografií přes aplikaci
  • sdílení své polohy ve zprávách
  • podpora živé dlaždice
  • podpora pro 30 jazyků 


Viber stahujte zde

Upravit
comments powered by Disqus