Velký seznam nejlepších aplikací a her pro telefony Nokia Symbian

Díky spoustě aplikací je možné ještě více si vylepšit váš telefon, dnes si představíme ty nejzásadnější, bez kterých se málokdo obejde.

0

Aktualizace firmwaru

Funkčnost a nové vylepšení zajišťují pravidelné aktualizační balíčky, které vycházejí v rozmezí týdnů. Nové aktualizace lze snadno zkontrolovat kódem *#0000# -volby-zjistit aktualizace. Aktualizuje se v telefonu přes funkci FOTA.

 

      

 

Plná automatizace a ulehčení

Programátoři z Nokia Beta Labs vyvinuli pár aplikací, díky kterým se ušetří spousta času a práce.

Jednou z nich je Nokia Bots widget, který se po určitou dobu "učí" jaké profily, budíky a další nastavení používáte a později tyto změny provádí automaticky. 

Widget Coming Next - praktický přehled úkolů na domovské obrazovce.

 

     

 

Emaily stále pod kontrolou - Mobile Documents

Některým nevyhovuje vestavěný emailový klient, od toho tu je skvělá náhrada v podobě aplikace Mobile Documents, která je zatím pouze v betaverzi. I přesto se dá označit za nejlepší emailový klient na Symbian. V dnešní době je již dostupný na OVI.

 

     

 

Kvalitní internetový prohlížeč - Opera

Vestavěný prohlížeč se můžechlubit podporou flash obsahu, ale to je asi tak vše co mu přidává na použitelnosti. V blízké době bychom se měli dočkat jeho zlepšení, které bude v postupných updatech. O jednom z nich se můžete dočíst v tomto článku

Rychlé načítání, možnost otevření nových stránek v panelech a domovská obrazovka na které je 9 volitelných záložek jsou hlavní výhody Opery.  Pro rychlý internet je určena Opera Mobile, která načítá kompletně celé stránky a s počtem stažených kB opravdu nešetří. Opera Mini se hodí pro pomalejší připojení GPRS. Jediný nedostatek je chybějící flash přehrávač.

 

Přizpůsobení vzhledu

V základu se může někomu zdát nový Symbian celkem fádní. Prostředí telefonu můžete ale zkrášlit nádhernými tématy. Za zmínku stojí dva dlouholetí autoři motivů: PiZero a IND190. Tři domovské obrazovky se spoustou widgetů a zástupců lze libovolně přizpůsobovat, ale i pro ně je tu alternativa jménem SPB Shell.

 

Aplikace která má vlastní prostředí a nahrazuje "obyčejnou" domovskou obrazovku. Máte zde možnost nastavit až 5 pohotovostních obrazovek - na každou z nich si přidávat nejrůznější widgety a zkratky. Nejvíce se používala na "starých" S60v5 telefonech, ale stejně jako u nich tak je i na novém Symbianu problém s velkou zátěží paměti RAM, které si tato aplikace vyhrazuje více než dost.

 

     

 

Nový způsob psaní

Aplikace Swype urychluje psaní na virtuální klávesnici. Už není nutné postupně klikat na jednotlivá písmena, ale stačí po nich přejíždět. Nově se pro tuto aplikaci vytvořil i český slovník, který psaní ulehčuje ještě více než samotná aplikace. Rozpoznání slov a  databáze je opravdu skvělá, této aplikaci nemám co vytknout. 

 

Navigace s Ovi Mapami 3.06

Nová verze Ovi Map umí stahovat mapové podklady přímo z telefonu, tím odpadá stahování a nahrávání podkladů skrze počítač. Mapy obsahují i databázi linek MHD ve všech větších městech. Nově se objevila i možnost hodnocení bodů POI. Každé místo lze ohodnotit hvězdičkami, tato hodnocení se poté zobrazují i ostatním uživatelům. Navigace je zcela zdarma. Pro úspěšné nastavení navigace je zde tento článek.

 

     

 

Aplikace a hry, které se vždy hodí

 

Aktualizace: Obchod Nokia byl uzavřen a odkazy jsou nefunkční. Pro nabídku Symbian aplikací otevřete Opera Mobile Store. 

 

Nokia Big Screen - aplikace pro prohlížení multimédii na televizi, umožňuje i karaoke.

Nokia Panorama - vytvořte si vlastní panoramatický snímek.

Battery Monitor - přehled spotřeby a výdrže baterie.

Nimbuzz -  aplikace podporuje Facebook chat, ICQ, Skype, MySpace a další IM účty.

SoundHound - zjištění názvu a interpreta právě přehrávané písně.

Magic Brush - nakreslete si cokoli vás napadne.

Pixelpipe - sdílejte obrázky a videa. Podpora mnoha webů: Facebook, Flicker, WordPress, Ovi a další.

Socially - aktualizace statusů a upozornění sociálních sítích, vše v jednom.

 

Vychutnejte si herní a grafický zážitek u nových her.

Angry Birds - hra která získala obrovskou popularitu díky svému grafickému zpracování a skvělé hratelnosti.

Need For Speed Shift HD - závodní hra na motivy počítačové série Need for Speed, opět skvělá grafika spojená s výbornou hratelností.

Tron tanks - hra na téma nového filmu Tron Legacy.

Upravit
comments powered by Disqus