Uživatelská recenze luxusní Nokia 8 Sirocco, výkon, fotoaparát a výdrž baterie

V první části recenze jsem se rozplýval nad krásou Sirocca a bručel nad displejem, nyní s rezervou pochválím fotoaparát a výdrž baterie. 

0

Recenzi jsem výjimečně rozdělil na dvě části, aby nebyla dlouhá jako nohavice. 

Výkonu dostatek jako v jaderné elektrárně

U telefonu za 19 900 Kč (od 1.října oficiálně slevněný na 14 990 Kč), se po výkonu uživatel neptá, očekává ho tak nějak samozřejmě. Sirocco mu ho poskytne nadbytek, ačkoli v něm tepe "pouze" předchozí verze Snapdragon 835. Co bylo dokonale odladěno na minulém modelu, funguje snad ještě lépe na Siroccu. Za dva měsíce jsem ani na jedné ze sester nezaznamenal zaškobrtnutí, čehož si vážím zejména ve srovnání se Samsungem Galaxy S9, který trpí nepochopitelnými a neočekávanými záseky např. u spouštění aplikací.

Podobnou samozřejmostí je 128 GB úložiště, které musí vystačit snad každému. I když dokonale prokreslené detaily na HD+ rozlišení by snad sváděly ke sledování filmů v nejvyšší kvalitě (zbytečně, rozdíl nepoznáte).

 

A RAM? No je tam. Někde. Hodně. (6GB). Ani o ní nevíte, prostě si užíváte desítky spuštěných aplikací a myšlenka na nějaké čištění paměti vás zřejmě navěky opustí díky dokonale fungujícímu AndroidOne 8.1 Oreo. Svádí mě myšlenka laborovat s dostupnou verzí Android 9 Pie přes Nokia Beta Labs, ale moc se mi nechce. Nejspíš mi nic zvláštního nepřinese a jak stárnu, víc než novinek si vážím telefonu, který nikdy nezklame a nezlobí, k čemuž se konečně Android po letech dopracoval. 

 

Dvoučočkový fotoaparát s duálním bleskem

Po letech zjišťuji, že je pro mě foťák v mobilu stále důležitější. Přestal jsem být ochotný vozit zrcadlovku i na dovolenou, mobil ji prostě musí nahradit. Jednou z mála výčitek, kterou jsem měl k Nokia 8, byl fotoaparát. Na vlajkovou loď byl prostě slabý. A s přibývajícími měsíci mě to štvalo víc a víc. Nebyl by sice důvodem, proč si koupit Sirocco, ale rád jsem ho neměl. Stačilo, aby zašlo sluníčko nebo jsem se přesunul do místnosti a hned jsem měl chuť si koupit třeba Huawei. 

 

Nokia 8 Sirocco moje rozladění odstranila. Rozhodně stále není ve stavu, aby mohla poučovat konkurenci, jak jsme byli léta zvyklí, ale už nedělá ostudu. Fotky z 13 Mpx + 12 Mpx Carl Zeiss jsou ostré, za dobrého světla dokonalé, v místnosti ztratily šedý opar a vypadají podle očekávání. Za špatného světla už bychom v souboji s iPhone X nebo Huawei P20 Pro našli viditelné šumy, ale pořád to jde.

 

Aplikace fotoaparátu je jediná, kterou HMD nahradilo, má profiesionální režim podobný ze starých Lumií, první aktualizace přinesla i mnoho doplňkových funkcí jako například Google Lens, ale já nejsem jeho cílovou skupinou, už jsem se prostě přesunul do věku, kdy čekám, že cvaknu a mám foto. A přesně tohle mi Sirocco plní. 

Patří do rubriky: Recenze telefonů
Upravit
comments powered by Disqus