Úžasná vlajková loď Nokia 9 na prvních reálných renderech, ze které se tají dech

Zatímco netrpělivě čekáme na zahájení prodeje nových modelů Nokia s Androidem, celý svět spekuluje, jak bude vypadat první vlajková loď. Z uniklých specifikací vznikly první rendery ze kterých se tají dech. 

Nokia rozhodně není zapomenuta, i podle prudce stoupající návštěvnosti našeho webu, který se jí jako jediný v čechách deset let věnuje, je zřejmé, že o nové modely bude velký zájem. A zejména v ČR, která byla tradiční baštou finského výrobce. 

Vznikají proto denně reálné i šílené koncepty, jak by měl vypadat nový vlajkový model, se kterým si výrobce Nokií HMD Global dává na čas. My jsme rádi, že nic neuspěchal a nepředstavil za každou cenu něco průměrného. Už tušíme, že Nokia 9 bude mít vestavěnou unikátní zvukovou technologii OZO Audio, vyvinutou původně pro prostorovou 360° kameru Nokia OZO, ověnčenou mnoha cenami. 

Na základě náčrtku z továrny Foxconn vznikají však i poměrně reálné rendery, jeden z nich vidíte na obrázku. Trochu pochybujeme, jestli je Nokia schopná po dlouhé pauze připravit hned bezrámečkový displej, ale i bez něj se z mobilu tají dech. 

 

Technické specifikace

  • Procesorem by měl být Snapdargon 835 
  • 6GB RAM a 64GB úložiště
  • Spekuluje se o dvou velikostech displeje, 4,7" a 5,5"
  • Koncept ukazuje duální kameru, ta však nikde nebyla potvrzena
  • Otisk prstu je na zádech, náčrtek ho však ukazoval na čelní straně. 
Upravit
comments powered by Disqus