Udržujte mobil stále čerstvý, jak přehrát firmware v telefonu Nokia

Nokia uvedla novou službu, díky které k přehrání nového firmware už není potřeba navštívit servis. Vše můžete udělat z pohodlí vašeho domova, tuž není důvod, proč nemít stále nejnovější aktualizaci telefonu, když je to zdarma a rychle.

0

Firmware je speciálně upravený software, který je v telefonu už od základu nahrán výrobcem. Tento software umožní telefonu, aby vůbec fungoval. Bez něho by byl jen mrtvý kousek drahé elektroniky. Často se ale stane, že výrobce ve snaze uvést svůj výrobek na trh co nejdříve, firmware zcela nedoladí. Poté výrobek obsahuje chyby, které výrobci řeší pozdějším vydáváním a přehráváním firmware. Nejedná se o žádné závažné chyby, jen drobnosti, kterých si nejspíše nevšimnete, ale s novým firmwarem se přístroj většinou nepatrně zrychlí a lépe funguje. 

Jak přehrát firmware? 
Abyste mohli přehrát firmware, budete potřebovat počítač připojený k internetu s operačním systém Windows XP (SP1 nebo SP2) nebo Windows 2000 (SP3 a vyšší). V současné době nejsou podporovány všechny telefony S60, ale do budoucna budou už všechny novější modely mít tuto možnost. Jestli si firmware můžete nahrát sami, zjistíte jednoduše zde, nebo pokud si v katalogu u svého telefonu kliknete na položku firmware. 


První kroky 
První co je potřeba udělat je stáhnout specializovaný software. Ten můžete stáhnout ze stránek Nokia. Zde vyberte váš telefon a spusťte průvodce  Update via PC. Na konci průvodce stáhněte instalační soubor. 
Další krok je instalace softwaru. Instalace vás ničím nepřekvapí, stačí postupovat dále v instalačním průvodci do jeho konce. 
Nejdůležitější fáze je nahrání firmware do telefonu. Verzi vašeho firmwaru zjistíte vytočením číslo *#0000#. Telefon připojte k počítači za pomoci USB kabelu (typ připojení nastavte na PC Suite) a ujistěte se, že máte telefon připojený do sítě. SIM karta musí být vložená a telefon musí být v profilu normální. Před přehráním firmwaru důsledně doporučujeme zálohovat vaše data za pomoci Nokia PC Suite nebo paměťové karty. 

Už jen pár kliků a je to
Spusťte aplikaci Nokia Software Updater . V průvodci odsouhlaste licenční podmínky. Nyní může proces začít. Vyčkejte, než bude stažen váš firmware a nainstaluje se do vašeho telefonu. Po tuto dobu se snažte co nejméně manipulovat s počítačem a telefonem aby nic nenarušilo přehrávání firmware. 

Na konci procesu se telefon restartuje a je připraven k použití s novým firmwarem.

 

Varování: Důsledně doporučujeme zálohu vašich osobních dat za pomoci PC Suite nebo paměťové karty. Po přehrání firmwaru bude vše smazáno a telefon bude uveden do továrního nastavení!

Patří do rubriky: Nastavení Symbian
Upravit
comments powered by Disqus