Tipy a triky pro Symbian Anna a Belle

0

Aktualizovalizované tipy a návody pro Symbian tak, aby pomohl všem uživatelům tohoto mobilního systému při nastavování telefonů.

Verze Symbianu:

Velmi staré tlačítkové Symbian 2nd edition: 7610, 6600...
Poslední tlačítkové přístroje: Symbian 3rd edition Nokia N95, N96, N86...
První dotykové Symbiany 5th edition: Nokia N97, N97 mini, 5800XM, C6-00...
Všechny vyšší modely Symbian 3 jdou povýšit na Anna, nejvýše na Belle FP1: N8, E7, X7...
Modely Nokia 700, 701, 808 Pure View nabízejí update na poslední verzi Symbian Belle FP2...

Jak přenést data ze Symbianu do Windows Phone.

Formátování Symbianu:

Podrobné informace o formátování zde: www.mynokia.cz/formatovani

 

Rychlé formátování Symbianu - navrácení přístroje do továrního nastavení z klávesnice
1)  *#7370#, vložte bezpečnostní kód a telefon se vrátí do stavu při koupi. Budou smazána všechna data z paměti telefonu C:. Proto si před tímto úkonem nezapoměňte zálohovat data. Nezálohujte ovšem nastavení telefonu, jelikož by se mohl zálohovat i daný problém.

 

2) *#7780#, vložte bezpečnostní kód a telefon se vrátí do továrního nastavení. Data z paměti C: by neměla být smazána, ovšem doporučuje se záloha

 

3) V případě, kdy nemůžete nastartovat telefon a není možné zadat výše zmíněné kódy, je možné použít takzvaný trojhmat. Smazáno bude opět vše z paměti telefonu C:. Proto, pokud je to možné, zálohujte si svá data.

  • U telefonů s verzí Symbianu 3rd je postup následující: držíme kombinaci tlačítek zelené+3+* a zároveň zapínáme telefon. Kombinaci tlačítek držíme až do požadavku pin kódu, nebo do úvodní animace.
  • U telefonů s verzí Symbianu 5th je postup následující: držíme kombinaci tlačítek zelené + červené + fotoaparát a zároveň zapínáme telefon. Kombiaci tlačítek držíme až do požadavku pin kódu, nebo do úvodní animace. U Nokie N97 e způdob následující: držíme shift + mezera + mazání
  • U telefonů s verzí Symbianu 3 je postup následjící: zde je několik verzí pro jednotlivé modely, tudíž zmíním například způsob pro Nokii N8: držíme tlačítko snížení hlasitosti + fotoaparát + menu a zapínáme telefon. Nokia C7: menu + fotoaparát + tlačítko snížení hlasitosti a zapínáme telefon.

Bezpečnostní kód

Bezpečnostní kód, požadovaný telefonem při formátu kódem, nebo při obyčejném zamknutí telefonu kódem, je z výroby nastaven na 12345.

 

Jak zjistit sériové číslo telefonu (IMEI)?
Chcete-li zobrazit sériové číslo vašeho telefonu (IMEI), napište v pohotovostní obrazovce kód *#06#.

 

Jak zjistit verzi firmware?
Pro zjištění verze firmware vašeho telefonu napište v pohotovostní obrazovce kód *#0000#.

 

Zjištění adresy Bluetooth
Po zadání kódu *#2820# vám telefon vypíše adresu Bluetooth.

 

Zjištění MAC adresy

Po zadání *#62209526#  se zobrazí MAC adresa telefonu

 

Zjištění délky všech hovorů

Pro zjištění délky všech hovorů zádáme do telefonu kód *#92702689#.

 

Telefon hlásí nedostatek paměti při pokusu o spuštění aplikace
Nejde o nedostatek paměti pro ukládání dat, ale o tzv. operační paměť RAM. Znamená to, že je spuštěno příliš mnoho aplikací. Podržte menu a ukončete běžící aplikace. Doporučuje se do telefonu nainstalovat některého z pokročilých správců aplikací spuštěných na pozadí, jako například jbaktaskman a podobně. Pomocí těchto aplikací si poté můžete udržovat svou RAM paměť neustále volnou.

 

Ubývání paměti telefonu C:

Časté používání webového prohlížeče může znamenat snížení volné kapacity C: paměti o několik MB. Proto je dobré jednou za čas smazat vyrovnávací pamět internetového prohlížeče. U staršího Symbianu otevřete aplikaci web z menu a přes Volby-> Vymazat privátní data smažte vyrovnávací paměť. u nového Symbianu otevřete webový prohlížeč a přes Nastavení -> Soukromí opět vymažte vyrovnávací paměť.

 

Dále také úbytek místa může způsobit instalace aplikací do paměti telefonu C:. Proto vždy instalujte aplikace pouze na paměťovou kartu nebo do velkokapacitní paměti.

 

Nastavení SIP protokolu pro VoIP
http://www.mynokia.cz/symbian/nastaveni-voip-pro-dotykove-telefony-symbian/

Klávesové zkratky pro interní prohlížeč obrázků na Symbian 3rd (starší tlačítkové telefony)
Zobrazujete-li obrázek pomocí interního prohlížeče, možná se vám budou hodit klávesové zkratky pro některé užitečné funkce (odzkoušeno na Nokii 6600 a 6630, ale mělo by to fungovat I na ostatních telefonech s prostředím Nokia S60):

1 - otočení obrázku proti směru hodinových ručiček
3 - otočení obrázku po směru hodinových ručiček
* - zapnutí a vypnutí zobrazení na celý displej
5 - zvětšení
0 - zmenšení

 

Jak rozsvítit displej při zamčené klávesnici?
Pokud potřebujete rozsvítit displej a máte zamčenou klávesnici telefonu, jednoduše stiskněte zapínací tlačítko.

Rychlé odeslání zprávy SMS
Máte-li napsanou zprávu SMS (MMS,.), odeslání na předem zvolené číslo můžete potvrdit stiskem zeleného tlačítka pro příjem hovoru. Nemusíte tedy zadávat volbu "Odeslat". Podobnou funkci má zelené tlačítko i při prohlížení obrázku, kdy vám telefon po jeho stisku nabídne možnost volby jakým způsobem obrázek odeslat.

 

Nevíte si stále rady? Napište nám do poradny.

Chcete poradit od uživatelů? Navštivte mynokia.cz fórum, kde jsou všechny problémy Symbianu rozebrány opakovaně do detailů, použijte vyhledávání

Upravit
comments powered by Disqus