Tajné: Nokia 5730 je XpressMusic s QWERTY

0

Nokia pro mladé 5320XM dostává nástupce s výsuvnou QWERTY klávesnicí, Wi-Fi, navigací GPS, 3,2Mpx fotoaparátem a 8GB paměťovkou. Mluvíme o připravované Nokii 5730XM.

Řada XpressMusic není ořezávátkem v oblasti hudby. Konkureční řada Walkman nenabízí takové standardy jako 3,5mm audiokonektor, ani konektivitu přes USB a o samostatných hudbeních tlačítkách ani nemluvme. Jediným symbianovým zástupce (s S60v3) v této třídě je Nokia 5320XM.

Nokia na jaro letošního roku připravuje nástupce s označením 5730 XpressMusic, který je designově velmi podobný stávajícícmu modelu, funkcemi však sahá o dvě generace napřed až telefonům Eseries. Telefon ještě před oficiálním představením odtajnil ruský server mobile-review.

 

Nokia 5730 bude stavěna pro psavce. Výsuvná QWERTY klávesnice bude jako stvořená pro komunikaci přes ICQ, příspěvky k Facebooku nebo pro běžné psaní SMSek. V porovnání s dnešním modelem 5320XM se zdokonalil fotoaparát, který má 3,2MPx a také přibylo polohové čidlo (tzv. accelerometer). Klávesy pro ovládání hudebního přehrávače zůstaly zchovány na levém boku telefonu.

Technická specifikace:

  • Rozměry: ???
  • Displej: 2" QVGA, 16 milionů barev
  • Symbian S60 v3.2, Feature Pack 2
  • Konektivita: GSM, UMTS, Wi-Fi, bluetooth (vč. A2DP), microUSB
  • Paměť: interní paměť 140MB, 8GB microSD v balení
  • FM rádio, GPS
  • Baterie s kapacitou 1000 mAh
  • Fotoaparát: 3,2MPx s LED bleskem, záznam VGA videa s 30 fps

Podle všeho má být Nokia 5730XM levnější alternativou k připravovanému manažerskému modelu E75. Funkce by měly být prakticky totožné, rozdílem je však podpora her N-Gage. Určitý cenový rozdíl můžeme pocítit i na levných plastových materiálech, které jsou v barevné kombinaci černého krytu s modrými nebo červenými doplňky.

 

Popis tlačítek je tvořen být z malých teček. Zdá se, že by mohly být tvarově odlišeny profilem popisku, jako tomu je u braillova písma. Po důkladné analýze produktu se zdá, že telefon by mohl být v budoucnu vhodnou volbou pro uživatele velmi špatným zrakem. V menu se totiž nachází několik nových funkcí, mezi kterými je například "talking theme", neboli mluvící motiv. 

Upravit
comments powered by Disqus