TSMobile

0

Ovládejte svůj počítač za pomoci svého chytrého mobilu.

Vzdálenost už pro vás není rozhodující, nyní budete mít svůj počítač na blízku vždy a všude. Stačí se jen připojit a máte jej pod kontrolou.

Ovládejte svůj počítač za pomoci svého chytrého mobilu.

Vzdálenost už pro vás není rozhodující, nyní budete mít svůj počítač na blízku vždy a všude. Stačí se jen připojit a máte jej pod kontrolou.

Nestává se moc často abychom se na našem serveru věnovali aplikacím napsaných v jazyce Java. Platforma Java byla vyvinuta aby zajistili bezproblémový chod na různých přístrojích. S touto výhodou je ale spjato několik problémů, jako je pomalejší chod, či chybějící podpora některých funkcí. Existují však aplikace, které přináší zajímavé funkce, ale zatím bohužel nebyli pro Symbian zpracované a jsou jen v Javě. Jednou z těchto aplikací je TSMobiles.
 
Aplikace byla vytvořena firmou Shape Services. Z její produkce pochází třeba nedávno recenzovaný ICQ klient IM+. TSMobiles přidá podporu terminálových služeb do vašeho chytrého přístroje. Aplikace si také poradí s Windows Remote Desktop protokolem (RDP), který je běžně nainstalovaný v některých verzích Windows. S těmito službami se můžete připojit ke vzdálenému počítači a spravovat jej. A co víc, na hostitelský počítač nemusíte instalovat už žádný další program. Firma vytvořila ještě jednu podobnou aplikaci, RDM+. Ta však vyžaduje instalaci speciálního software na hostitelský počítač. Toto řešení je výhodné v případě, když nemáte Windows s podporou RDP. 
                                                                                      
        
Na spuštění aplikace stačí jakýkoliv mobil s podporou Javy verze 2. Vhodné je také použít telefon s pokud možno největším displejem, aby se zobrazila co největší plocha displeje. K testu jsme použili Nokii E60. Nokia E60 má rozlišení display 362x416, kde se vzdálená plocha zobrazí celá.
 
Po spuštění se zobrazí adresář. Každý záznam v adresáři představuje profil vzdáleného počítače se vzdálenou adresou, a přístupovými údaji ke vzdálené ploše. Údaje se zadávají jen jednou, telefon si je nadále pomatuje. To muže být v některých případech velmi rizikové.  Proto určitě oceníte možnost si aplikaci zaheslovat.
 
Vybráním a zvolením profilu se aplikace pokusí připojit k vzdálenému počítači. Pokud vše proběhne v pořádku, za chvíli se zobrazí plocha počítače. Ovládaní je relativně jednoduché, myš ovládá joystikem. Práce s myší není moc příjemná, časté posouvaní a strefovaní do položek, vyžaduje cvik a slušnou trpělivost. Potvrzuje se stiskem joysticku (pokud je display v režimu naležato, tak stiskem klávesy 1). Klávesou 5 se zobrazí speciální menu. První položka "Mouse", ta vám umožní simulovat akce myši. Jejich užití je k úplnému ovládnutí počítače nezbytné. Dále je zde položka pro posunutí a přiblížení plochy. Pokud máte mobil s velkým displejem, nebudete tyto volby potřebovat. Můžete také zapnout přímí vstup z klávesnice. Jakékoliv tlačítko zmáčknete, hned se odešle do ovládaného počítače. To oceníte v případě, když váš mobil disponuje plnohodnotnou klávesnici, jako je třeba Nokia E61. Možnost zkratek (Send shortcut) se hodí v případě, kdy chcete otevřít task manager v systému. Poslední volbou se odpojíte od vzdálené plochy. 
         
Nastavení aplikace není příliš obsáhlé. Můžete zvolit rozlišení plochy. Pokud máte mobil s velkým rozlišením, může být rozlišení plochy stejné, jako rozlišení displeje vašeho mobilu. Nastavení rozlišení plochy vetší než mobilu není moc praktické, protože se plocha musí často posouvat. Také můžete nastavit orientaci zobrazení, změnit zobrazení se hodí v případě, kdy je display mobilu orientován na výšku. Další volba je možnost nastavit heslo, na které se vás zeptá aplikace při stratu, protože obsahuje přístupy se jmény a hesly.  
 
Důležitou funkcí je čítač odeslaných a přijatých dat. Čítač se vyplatí sledovat, pokud platíte za data po kilobajtech. Pokud máte předplacený datový paušál, který se při častém používání doporučuje, můžete jej brát jen jako orientační měřák rychlost připojení.  


TSMobile je specifický program, který nalezne uplatnění ve zvláštních případech. Samotná aplikace je velmi spolehlivá a ovládaní jednoduché. Hlavní problém je v ovládání, které je díky menším displejům mobilních přístrojů obtížnější. Tato vlastnost znemožňuje dlouhodobou práci na vzdálené ploše. Pokud váš Windows nepodporuje RDP, můžete použít druhé řeší od stejné firmy, RDM+. 

  • Výrobce programu: Shape Services
  • Typ licence: trial
  • Cena aplikace: 34.95 USD 
  • Ke stažení (java):  zde
  • Naše hodnocení: 75 %
Upravit
comments powered by Disqus