Symbian Extra Belle Buttons – efektivní práce na startscreen

0

Zajímavá aplikace určená pro mobilní telefony s operačním systémem Symbian Belle (FP1, Refresh, FP2) nabízí několik přídavných tlačítek pro efektivnější práci s mobilním telefonem.

Zajímavá aplikace určená pro mobilní telefony s operačním systémem Symbian Belle (FP1, Refresh, FP2) nabízí několik přídavných tlačítek pro efektivnější práci s mobilním telefonem.

Po instalaci aplikace, určené pro mobilní telefony se systémem Symbian Belle FP1, Refresh a FP2, můžete přidat dvě tlačítka do hlavní lišty a další čtyři tlačítka do „horní rolovací lišty“, kterým lze přiřadit určitou funkci.

Horní lišta

Vlastnosti těchto tlačítek jsou přednastaveny 
1. stisknutím v této oblasti uvidíte přehled spuštěných procesů a lze je zde také vypínat.
2. stisknutím v těchto místech, lze přepínat mezi mobilním internetem a Wi-Fi sítí (s nejvyšší prioritou).
3. zde se zobrazí stav nabití baterie v procentech.
4. po klepnutí do této oblasti se aktivuje spořič displeje.

Dolní hlavní lišta

Do této lišty, která standardně obsahuje tlačítka pro vyvolání menu, otevření telefonního seznamu a správy widgetů, lze přidat další dvě tlačítka: spodní levé (5) a spodní pravé (6), kterým lze přiřadit speciální funkci, např. zrychlenou volbu, přechod na konkrétní aplikaci, nebo nové rozbalitelné menu (viz. spodní obrázek). Tlačítka je možno nastavit ve dvou polohách: krátké stisknutí tlačítka a dlouhé podržení tlačítka.

           

Nastavení tlačítek

Nastavení funkcí tlačítek je velice jednoduché a docílíme jej tak, že zapneme aplikaci a objevíme se v nastavení aplikace. Podle popisku na obrázku níže vidíme, že menu je rozděleno do dvou částí; pro levé a pravé spodní tlačítko. Nastavení tlačítek je identické, popíšeme si jej pro jedno z nich.
1 – Left Extra Button - po jeho rozkliknutí se objeví seznam funkcí, které lze tlačítku přiřadit. Pokud zvolíte možnost „Expendable Button“, přemění se tlačítko na rozbalitelné menu.
2 – Expendable Button se nastavuje, pokud bylo v předchozím kroku aktivováno. Nyní se po jeho rozkliknutí objeví seznam aplikací a voleb, které do tohoto menu lze zařadit.
3 – Expendable Button (Long Press), umožňuje nastavení funkce tlačítka po dlouhém podržení.

Závěr  

Určitou nevýhodou aplikace je nepropracovanost grafického přizpůsobení ikon (velikost, barva) a fakt, že je aplikace placená. Na druhou stranu, výhodou je možnost stažení aplikace ve verzi trial, která dává možnost aplikaci vyzkoušet. Extra Buttons jsou velmi návykové a investované peníze se rozhodně vyplatí.

Aplikace o velikosti 0,14 MB je ke stažení v Obchodě Nokia v trial nebo plné verzi (50 CZK)

Výrobce: MrAlshahawy
Download:

zde (full)

zde (trial)

Systém: Nokia Belle
Cena:

50Kč

0Kč

Hodnocení autora

Jak hodnotíme?

 

 

Upravit
comments powered by Disqus