Symbian Belle dostupná na přelomu roku, Carla za rok, Donna v roce 2013

0

Nokia konečně poodkryla roušku tajemství nad datem uvolnění nové aktualizace pro Symbian s názvem Belle. Ta bude dostupná například pro modely N8, E7, X7, C6-01, C7, E6, nebo také pro novou Nokii 500.

Nový rok 2012 začne pro majitele Nokia telefonů dlouho očekávanou událostí. Na přelomu roku má být veřejně uvolněna aktualizace Belle.
Ačkoli aktualizace je připravena již několik týdnů, stále není veřejně k dispozici. Neoficiální zdroje hovoří o problémech se současnými daty uživatelů. Protože je Belle velmi zásadním update firmware podobně jako předchozí Anna, mohly by se opakovat problémy, kdy uživatelé nedbali na doporučení výrobce a přístroj inovovali bez zálohy a následné obnovy dat. Bez návratu k továrnímu nastavení se pak v některých případech Anna nechovala podle očekávání. 

Protože výrobce chce podobným problémům předejít, uvedení Belle závisí na odladění a schválení všech operátorských verzí. 

Symbian Belle přinese do telefonů svěží vítr v podobě zcela nového uživatelského prostředí a ovládacích prvků. Především nahrazuje nástrojovou lištou tlačítka Volby a Konec, která nás provázela od prvních Symbianových telefonů. Vylepšený bude internetový prohlížeč, úpravy se dočkají také domácí obrazovky, v nabídce budou různé velikosti widgetů. Méně viditelné novinky jsou doplnění výrazným zrychlením a zlepšením stability systému.

Nový Symbian Belle si můžete prohlédnout na videu ve vedlejší záložce článku.

Společně s informacemi o Belle se dozvídáme také o příštích update s názvy Carla a Donna.
Budou následovat rok po sobě, Carla na přelomu příštího roku, Donna pak ve stejném období 2013/2014. Obě aktualizace však nebudou k dispozici pro současné modely, Carla vyžaduje procesor minimálně 1GHz, což dnes splňuje pouze Nokia 701. Donna bude ještě náročnější, počítá se pouze s podporou dvoujádrových procesorů. 

Patří do rubriky: Nastavení Symbian
Upravit
comments powered by Disqus