Stop zlodějům, ukradený Windows Phone nepůjde znovu aktivovat

0

Výrobci se konečně dohodli na ochraně telefonů, ukradený mobil nebude možné znovu aktivovat ani z něj telefonovat. 

Výrobci se konečně dohodli na ochraně telefonů, ukradený mobil nebude možné znovu aktivovat ani z něj telefonovat. 

Členové mezinárodní asociace výrobců síťových zařízení CTIA se v dubnu zavázali vyvinout do roku 2015 spolehlivou ochranu mobilních zařízení proti krádeži. Microsoft včera oznámil, že ji implementuje do Windows Phone už v letošním roce.

Ochrana se tentokrát nebude vztahovat k přístroji, ale k operačnímu systému, který pro svoji plnou funkčnost vyžaduje registraci. Výrobci tedy mají k dispozici nástroj pro absolutní ochranu proti krádeži. První ji využil Apple, který iPhone s aktivní ochranou v poslední verzi systému iOS nedovoluje bez povolení uživatele odemknout nebo zformátovat. 

Windows Phone je od počátku jako první systém vybaven sledováním zařízení na mapě v uživatelském účtu, možností z webu kompletně smazat mobil a po jeho návratu ho znovu obnovit. Nově dojde k pevnému svázání Microsoft účtu s přístrojem a bez jeho odemčení ho nebude možné znovu aktivovat. 

Toto opatření dělá z ukradeného zařízení bezcennou cihlu, ze které nebude možné telefonovat a významně snižuje zájem zlodějů. Poslední, kdo opět nedělá pro bezpečnost svých uživatelů nic, je Android, kdy se asi probudí?

Upravit
comments powered by Disqus