Stahujeme Android aplikace pro Nokia X z neoficiálních obchodů

0

Stahování aplikací do Nokia X je možné z oficiálního Obchodu Nokia nebo alternativních zdrojů. 

Aplikace jsou základem každého chytrého telefonu. Nokia X využívá jako základ systému Android v otevřené verzi, který není napojený na služby Google, nelze nainstalovat například aplikace videoserveru YouTube, Gmail, nebo třeba Hangouts.

Nabízí proto vlastní obchod s certifikovanými aplikacemi. Ačkoli se jeho nabídka rozrůstá, instalovat můžete i z alternativních zdrojů přímo z telefonu. Aplikace v nich ale nejsou vždy optimalizované pro ovládání jedním tlačítkem a nemusí vždy korektně fungovat. Nefunkční budou také všechny aplikace využívající služby Google jako např. mapy.

 

Nokia Store

Nokia Store je jediným předinstalovaným obchodem s certifikovanými aplikacemi pro Nokia X. Většina užitečných aplikací a her, například HERE Mapy nebo Temple Run, je zdarma. Kromě služeb Nokia a Microsoftu, kterých je opravdu hodně, se v obchodě rychlým tempem objevují překonvertované aplikace z Google Play. Nokia Obchod je hodně podobný svému předchůdci v Symbianu a díky tomu je méně přehledný.

   

1MobileMarket a Apptoid App Store

První alternativou oficiálního obchodu je 1MobileMarket. Je velice podobný Google Play s přehledným řazením do kategorií, bohatou nabídkou aplikací, které jsou důsledněji filtrované na funkčnost v Nokia X.

s

Nabídka Apptoid App Store není tak bohatá, obchod je méně graficky bohatý a spoléhá na barvy Androidu. Najdete v něm mnoho aplikací, her i launcherů, lockerů, nových widgetů apod. 

     

Osobně doporučuji navštěvovat 1MobileMarket, více se mi líbí a je v něm daleko více užitečných aplikací a her, které ke všemu fungují lépe a téměř vždy jsou zadarmo. Oba obchody stáhnete v obchodě Nokia a nebo na jejich oficiálních stránkách.

TIP: Před stahováním aplikací z těchto marketů je nutné povolit v telefonu instalaci z neznámých zdrojů v Nastavení> Zabezpečení> Správa zařízení> Povolit instalaci aplikací z neznámých zdrojů.

 

Stahujte 1MobileMarket

 

Stahujte Aptoid appstore         

Upravit
comments powered by Disqus