Srovnání fotomobilů 5mpx: N82 vs. 6220 Classic

0

Vyberte nejlepší chytrý fotomobil
Nokia N82 dosud byla nejlepší symbianový fotomobil. Nyní přichází na trh levnější 6220 Classic, který má případným zájemců zamotat hlavy. Který přístroj umí lepší snímky?

Vyberte nejlepší chytrý fotomobil
Nokia N82 dosud byla nejlepší symbianový fotomobil. Nyní přichází na trh levnější 6220 Classic, který má případným zájemců zamotat hlavy. Který přístroj umí lepší snímky?

O Nokii 6220 Classic jste si mohli přečíst několik věcných dojmů. Jedná se o levný fotomobil s nejpokročilejší optikou a xenonovým bleskem. Totožné komponenty používá také multimediální Nokia N82. A rozdíl? Klasik má upoutat nízkou cenou, ale současně nejlepším fotoaparátem na dnešním trhu. Nokia N82 je multimediání král, který také mimo špičkových fotografií umí brouzdat po internetu přes sítě WLAN, má polohové čidlo pro automatické natáčení displeje, podporu her N-Gage a více odvážný design. Společnými prvky jsou pak navigace GPS, televizní výstup, nahrávání videa v rozlišení VGA s 30fps a podpora paměťových karet microSD až do velikosti 8GB. Nyní je na vás podívat se na ukázkové fotografie a posoudit, zda má nový Klasik na to, aby mohl být považován za nejlepší finský fotomobil.

A jaký na na nás zanechal přístroj 6220 Classic dojem? Fotografie v nejvyšším rozlišení 2592x1944 bodů jsou oproti N82 v lehkém závoji. To snímek poněkud degraduje. Snímky jsou celkově v lehce namodralém nádechu, v tomto směru N82 umí vyčarovat opravdu věrnější podání barev. Při panoramatických snímcích pak jednotlivé detaily splývají a jsou spíše nejasnými fleky. Makro snímky jsou naopak nepřekonatelné, zde Nokii patřilo vždy prvenství. Stále ale Nokia N82 o jeden krůček vede. Rozhodně bych ale případným majitelům doporučoval nebát se Nokie 6220 Classic. Příští firmware totiž může kvalitu snímků rapidně zlepšit, podobně jako tomu kdysi bylo i u modelu N95.

 Chcete vědět detailní informace o určitém snímku? Klikněte na fotografii a ve spodní části stránky klikněte na záložku "technical info", která leží hned vedle záložky "comments".

Již teď připravujeme druhou část přímého porovnání obou rivalů. Hardwarová část, softwarová podpora nebo také obyčejné porovnání při každodenním používání. Tvrdý verdikt očekávejte ve druhé části duelu Nokie N82 a 6220 Classic.

Upravit
comments powered by Disqus