Souborový manager X-plore pro Symbian S60 3rd

Integrovaný správce souborů v Symbianu není na práci s nejrůznějšími soubory vždy plně připraven, vyzkoušejte X-plore.

0

Nové možnosti potěší

Program X-plore má oproti vestavěnému správci souborů hned několik výhod. První nespornou výhodou je množství funkcí, které v integrované prohlížeči nejsou a mnohým uživatelům chybí. V první řadě je to možnost odeslat jakýkoliv soubor, i když jde o soubor „chráněný“. Z vestavěného prohlížeče jistě znáte, že když chcete poslat kamarádovi nějakou freewarovou aplikaci nebo vlastní melodii, mobil vás prostě nenechá, domnívá se, že jde o chráněný obsah a odmítne soubor odeslat. S X-plore takový problém mít nebudete.

Další velkou výhodou je možnost kopírování souborů ze zpráv a to nejen z mailů, ale také ze zpráv, které přijdou pře bluetooth nebo infraport. Takto obdržené soubory pak můžete zkopírovat do telefonu a dále posílat nebo zpracovávat. To se hodí jak při přijímání free aplikací, tak i dokumentů nebo dalších souborů. Za zmínku jistě stojí i vestavěný HEXa viewer, jednoduchý textový editor nebo prohlížeč obrázků.

 

Klávesové zkratky pomohou těm, kdo často používají některé složky a potřebují k nim rychlý přístup, případně jich můžete využít pro rychlou navigaci v programu. Poslední výhodou je možnost přiřadit k jakémukoliv typu souboru program, ve kterém se bude otevírat. Jednoduše tak můžete k otevírání obrázků nebo dokumntů využít jiného programu, než který je implicitně určen.

 
Ovládání na jedničku
Díky klávesovým zkratkám k většině funkcím se stává ovládání velmi jednoduchým a rychlým. V nastavení si můžete zvolit, zda chcete zobrazovat i skryté a systémové soubory a složky, takže pokud nebude tyto složky potřebovat, nemusí zabírat zbytečně místo na displeji. X-plore může běžet i v celoobrazovkovém režimu, abyste měli maximální pohodlí při procházení složek s větším obsahem souborů. Volba velikosti písma se hodí, pokud chcete na displeji zobrazit ještě více informací nebo si naopak nechcete tolik namáhat oči.
Vítaným doplňkem je změna barevného schématu podle vašich potřeb. Na výběr je ze sedmi různých kombinací barev.
 
Nepostradatelný doplněk
Aplikace se hodí především těm, kdo mobil používají jako skladiště potřebných souborů a občas nějaký soubor potřebují přes bluetooth přijmout zpracovat a zase odeslat dále. Výborně se hodí ale i těm, kdo se chtějí podělit s kamarády o volně šiřitelný software nebo vlastní melodie. Díky snadnému ovládání si na něj rychle zvyknete. 


Doplněno
Kromě klasických ZIP souborů umí X-Plore otevřít i sobory zašifrované v RAR nebo dalších podobbných formátech. Nahrazuje tak funkci všech rozbalovacích programů, které byste museli kupovat zvlášť. 
Od verze 1.11 je dostupná čeština.
Download nové verze 1.34

 Klady a zápory aplikace

     + odesílá chráněné soubory, můžete kopírovat soubory ze zpráv, klávesové zkratky
Upravit
comments powered by Disqus