Souborové manažery

0

Jednoduchý přehled všech souborových manažerů pro Series 60.

Jednoduchý přehled všech souborových manažerů pro Series 60.

Každý kdo aktivně používá chytrý telefon Series 60 občas potřeboval soubor přejmenovat,  přesunout na jiné místo, smazat a podobně. Nejen k tomuto účelu vám skvěle poslouží následující aplikace, které jsou seřazeny podle mého stupně oblíbenosti.

Fileman
Standardní souborový manažer v jehož portfoliu nechybí žádná funkce, kterou byste pro svou práci mohli využít. Hlavní výhodou je možnost kopírování přijatých souborů bez složitého prohledávání složky C:\System\Mail a jejích podsložek. Stačí v místo "disků" C:, D: a E: zvolit položku Mailbox a Fileman vypíše všechny soubory, které jsou dostupné ve složce Mail.

  

Program: Fileman
Výrobce: Symbianware
Cena: 386,- Kč (koupit - NokiaGallery.cz)
Demoverze: www.symbianware.com


FExplorer
Přesto že se jedná o produkt, který si můžete stáhnout a používat zcela zdarma není FExplorer žádným ořezávátkem. Umí vše co od souborového manažeru očekáváte a i něco navíc. Mnou nejvíce používanou funkcí je ScreenShot, jejíž pomocí uložíte otisk aktuální obrazovky do obrázku ve formátu JPG. Takto byly vytvořeny všechny obrázky v tomto článku.

  

Program: FExplorer
Výrobce: Go Symbian
Cena: zdarma
Stažení: www.gosymbian.com


Profi Explorer
Tento souborový manažer je stejně jako FExplorer zdarma, je součástí instalace aplikace ProfiMail. Již na první pohled se od ostatních liší svým grafickým zpracováním. Nevyužívá totiž rozhraní Series60, ale vlastní, které umožňuje lépe využít displej vašeho chytrého telefonu. Zobrazení adresářové struktury trochu připomíná Průzkumníka ve Windows a tak by orientace neměla činit větší problémy ani úplnému začátečníkovi. Práci jistě usnadní i česká lokalizace programu. Potěší integrovaný prohlížeč obrázků, nebo třeba možnost otevírat komprimované soubory ZIP a kopírovat z nich.

  

Program: Profi Explorer
Výrobce: Lonely Cat Games
Cena: zdarma
Stažení: www.lonelycatgames.com (demoverze ProfiMail s plnou verzí Profi Explorer)


Extended File Manager
Zvládá všechny obvyklé funkce, je rychlý a přehledný. Předností je česká lokalizace a některé pokročilé funkce jako je například Úklid, jehož pomocí odstraníte z telefonu staré, nepotřebné a zapomenuté soubory a složky.

  

Program: Extended File Manager
Výrobce: Psiloc
Cena: 576,- Kč (koupit - NokiaGallery)
Demoverze: www.psiloc.com


SeleQ
Že je poslední, rozhodně neznamená, že nejhorší. SeleQ je funkčně velice dobře vybavený souborový manažer, který stejně jako ostatní umí dobře pomoci v organizaci vašich souborů. Zvládá ukládat otisky obrazovky, nastavit logo operátora, umí přehrávat hudební soubory pomocí interní aplikace, má vestavěný prohlížeč animovaných souborů GIF.

  

Program: SeleQ
Výrobce: Ximplify
Cena: 18,00 dolarů (koupit - handango.com)
Demoverze: www.ximplify.com


Symbian Commander
již na první pohled je jasné, co bylo při vývoji aplikace autorovi inspirací. Softwarový "pamětníci" nepochybně zatlačí slzu při vzpomínce na legendární programy tohoto žánru, Norton Commander, M602, Volcov Commander a nebo třeba DOS Navigator. Všechny stejně jako Symbian Commander na stejném principu dvou různých zobrazení adresářové struktury disku najednou a jednoduchých diskových operací mezi nimi. Král v podobě freewarového FExploreru sice nebyl sesazen, ale jedná se nepochybně o zajímavý počin. Doufejme, že bude v budoucnu rozšířen o pokročilejší funkce než je kopírování, přesouvání a mazání souborů.

Program: Symbian Commander
Výrobce: Unteh
Cena: 9 dolarů (koupit)
Demoverze: není k dispozici

Symbian Commander Symbian Commander Symbian CommanderNedá se zcela s určitostí říci, že je některý nejlepší. Každý má něco a tak nezbývá než vyzkoušet a vybrat pro vás ten pravý.

Upravit
comments powered by Disqus