Souboj fotografických titánů Nokia 808 a Nokia N8 - hodnocení a závěr

0

Přímé srovnání nejlepších chytrých fotomobilů na trhu Nokia 808 PureView a Nokia N8. Který fotí lépe a vyplatí se koupě novějšího modelu s končící platformou?

Přímé srovnání nejlepších chytrých fotomobilů na trhu Nokia 808 PureView a Nokia N8. Který fotí lépe a vyplatí se koupě novějšího modelu s končící platformou?

Klady novinky oproti N8 (+)

- Větší displej(subjektivně)
- ClearBlack displej
- Fotoaparát 41Mpx
- Natáčení 1080p videa
- Technologie Dolby Mobile
- Větší výdrž na baterii
- 1400mAh baterie oproti 1200mAh
- Tlačítka pro zvednutí a položení hovoru
- Micro HDMI - lepší kompatibilita s více zařízeními, než s mini HDMI u N8

Zápory novinky oproti N8 (-)

- Pro někoho velký displej(subjektivně)
- microSIM
- Výrazně větší váha
- Nabíjení na horní straně


Závěr - král je mrtev. Ať žije král!

Na otázku, zda-li se vyplatí nahradit Nokia N8 za Nokia 808 PureView si musí každý zodpovědět sám. Výměnou získáte mnoho výhod, pro mnohé však může být váha telefonu a velikost displeje nepřípustná. Kvalita fotoaparátu Nokia 808 PureView předčí i leckterý průměrný kompakt a troufnu si říct, že postačí i jako kamera na neprofesionální účely, např. na rodinné dovolené.
Výběr telefonu může pro mnohé kazit i cena, která ačkoli už významně klesla, je nastavena stále poměrně vysoki na 11 990Kč (oficiální distribuce). Mnohem zajímavější může cena tzv. šedého dovozu, kde lze 808PV pořídit již od 10 000Kč.

Hodně diskutovaný je také Symbian, díky přechodu Nokia na Windows Phone za poslední rok prudce poklesla podpora vývojářů, aplikce téměř přestaly přibývat a ačkoli je v nabídce v podstatě všechno potřebné k životu, novinek se zřejmě už příliš nedočkáme.

Posledním nedostatkem je končící podpora Symbianu, podle stanoviska výrobce je verze Symbianu Belle Service Pack 2 poslední a vydávat se budou už jen opravy nedostatků. 

Pokud Vám však systém Symbian vyhovuje, je 808 PureView asi nejlepší volbou z celé rodiny Nokia Belle.

 

Upravit
comments powered by Disqus