SophieCam dodá vašim fotografiím šmrnc!

0

Poměrně užitečná aplikace, díky které můžete do vaší fotografie přidat různé efekty. Nejedná se sice o přímého konkurenta Instagramu, přesto zde nechybí možnost odesílat pořízené fotografie na sociální sítě.

Služby Instagramu dnes využívají miliony lidí po celém světě. Možná jednou z nevýhod je fakt, že aplikace je dostupná pouze pro systém iOS a Android. Ostatní se musí smířit s náhrašky, které se jej snaží napodobit. Tou je právě i dnešní SophieCam.

Již samotná ikona aplikace dává jasně najevo, že máte co dočinění s funkcí fotoaparátu. Po kliknutí na ni, se zobrazí krásné logo a následně hlavní obrazovka, kterou nazývám rozstřel. Největší část displeje zde zabírají tlačítka s možností pořízení nového snímku nebo výběru fotografie z galerie. Na samém spodním okraji se nachází titěrná lišta se základními tlačítky, kterými jsou Nastavení, Informace o aplikaci a tlačítko k ukončení.

Focení samotné fotografie probíhá poměrně jednoduše, má pevně určené rozměry fotografie, proto nepočítejte třeba s širokoúhlými formáty. Pod ráměčkem obrazovky snímání jsou k mání základní tlačítka. Jednoznačně tím nejdůležitějším je tlačítko spouště fotoaparátu, tlačítko zpět a pro vstup vyfocených snímků. Právě toto tlačítko je velmi důležité. Zde je možnost vybrat fotografie, které můžeme upravit. Dále jsou zde k vidění tlačítka pro rychlý vstup do Galerie, pro zapnutí/vypnutí blesku a také k ukončení aplikace.

Výběr samotného efektu probíhá následnovně. V horní části vidítě pořízenou fotografii, pod ní máte na výběr z desítky různých efektů. V náhledu se pak zobrazí fotografie s aktuálně zvoleným efektem, jak prosté. Nechybí možnost, uložení, či sdílení na zvolené sociální sítě. Zde jsou k dispozici Facebook, Twitter a Flikr. 

          

Chcete-li si se svými fotografiemi hrát doporučuji ji alespoň vyzkoušet. K dispozici je placená verze i verze zdarma, která je omezená především o Twitter účet a některé položky tlačítek, jinak je bezproblémově použitelná.
Třešničkou na závěr je informace, že SophieCam je dostupná pro všechny nové Nokie, tzn. Jak pro přístroje s Windows Phone, MeeGo a Symbian, tak i pro Series 40, na které aplikace tohoto typu jsou poměrně nevídané.


Co na to redakce?

Výrobce: Nerd Attack!
Download: zde
Systém: Symbian, WP7,MeeGo,S40
Cena: 20 Kč

Hodnocení autora

Jak hodnotíme?

Matěj Šrám: 
Povedený editor fotografii, který oproti konkurenci přiláká spíše cenou. Trochu mi vadí ořez fotky, kvůli jednotnosti při nahrávání na sociální sít. I přes to si SophieCam v mém telefonu našla stálé místo.

 

 

 

Upravit
comments powered by Disqus