Šokující spekulace: Nokia připravuje nový smartphone TA-1047 s QWERTY klávesnicí

0

Tohle by byla opravdu šílenost, HMD má údajně ve schvalování smartphone s QWERTY klávesnicí. To by ještě tolik nepřekvapilo, bude v něm ale Android? 

HMD s licencovanou značkou Nokia zatím zásadní díru do světa neudělala. Za první rok prodala asi 15 milionu přístrojů, není to sice zanedbatelné číslo a promlouvají do něj výrobní problémy s uspokojením poptávky, ale k opravdovému návratu značky bude ještě dlouhá cesta. Chybí také skutečný tahák, o kterém by se začalo mluvit jako o nové Nokia 3310. Smartphone s QWERTY klávesnicí by takový určitě byl. Jenže bez Androidu to asi nepůjde. 

Smartphone s klávesnicí bez Androidu? 

Certifikací FFC právě prochází zatím neznámý model TA-1047. O duálním přístroji zatím víme, že má procesor Snapdragon 205, velikost 133×68 mm a úhlopříčku 140mm, odpovídající 5,5" displeji, Bluetooth 4.2 a LTE pásma 5, 7 a 38 a FM radioanténu.

Před Vánoci však legendární server NokiaPowerUser, který o Nokii píše téměř tolik let, jako naše myNokia.cz, vypustil do světa dost šílenou spekulaci. Přístroj by měl mít pouze 3.3" displej s rozlišením 480×480 px a měl by běžet na systému KaiOS, postaveným na HTML5. Velikost a rozlišení displeje napovídá, že ve zbytku těla bude umístěná klávesnice.

 

Experimentování s jinými operačními systémy už stálo život nejednu značku, vlastně i Nokii, naposledy BlackBerry a pokud si vzpomeneme na neúspěšnou Jolla nebo Firefox Mobile, nedává takový levný přístroj smysl ani v Asii, kde byly QWERTY klávesnice asi nejoblíbenější. 

 

Co si tom myslíte vy? Napište nám do komentářů, jak se vám zatím Nokia líbí.

Upravit
comments powered by Disqus