Sluchátka Nokia BH-604

0

Rozhlížíte se po nějakých kvalitních hudebních sluchátkách? Mají být navíc bezdrátové? Chtěli byste je nosit na cestách, doma, v kanceláři, prostě všude? Pořiďte si sluchátka BH-604 a všechny starosti vám odpadnou.

Designově velice povedená stříbro-černá sluchátka připomínající headset pro správného DJ’s. Toto barevné schéma používá Nokia u více svých přístrojů. Nebudí vzhledově nijak kýčovitě. Naopak působí velice seriozně.

Na temeni hlavy sedí dobře, nemusíte mít strach, že spadnou. To lze zabezpečit nastavením správného přichycení k hlavě. Konstukce sluchátek je lehce vystouplá, a tak možná budete vzbuzovat dojem mimozemšťana nebo Otíka.

 

Stereo zvuk vycházející z nich zní velice dobře. Můžeme jej srovnat s kvalitou HI-FI. Basují dostatečně. Hlasitost je jen velice málo omezena.  To kvůli tomu, abyste neohluchli. Zvuk se nešíří po okolí, jelikož náušníky drží přesně na uších a směřují zvuk právě do sluchovodů. Občas ale těsní okolní zvuk tak dobře, že neuslyšíte vnější vjemy. To je v některých případech (na ulici) spíš ke škodě. V interiéru nikoliv.
 
BH-604 dokáží hrát až 19 hodin. Jen ta myšlenka, že vydrží hrát celý den, je skvělá. Žádné obavy, že by se vybyly baterie! Díky totožnému 2mm nabíjejícímu konektoru je možné použít libovolnou Nokia dobíječku. Navíc je nabíječka součástí balení.
 
Ovládání pohodlné, tlačítka jsou nepatrně tvrdší. Za vinu dávám novému, neopotřebenému materiálu. Na jednom náušníku jsou umístěny všechny ovládací prvky. Díky nim lze hudbu přetáčet, pozastavit nebo naopak opět začít přehrávat. Ještě zde najdeme tlačítko pro příjem hovoru spojené s hlasovým vytáčením a posuvné ovládací tlačítko hlasitosti zvuku. Samozřejmostí je indikátor stavu baterie a připojení.
 
Celá sluchátka není velký problém zmenšit otočením náušníků. Take se vejdou do pouzdra, které je v balení. Součástí je i výše zmíněná nabíječka a návod. Koupit je můžete na obchod.nokia.cz za cenu pohybující se okolo 2.500 Kč. Zde je k dispozici ještě prezentace ze stránek Nokia.
 
Technická specifikace:
  • Rozměry a hmotnost: 190x180x75 mm a 250g
  • Připojení: Bluetooth specifikace 2.0 a vyšší; A2DP (advanced audio distribution profile); AVRCP (audio video remote control profile); profily Handsfree (HFP) a Headset (HSP)
  • Doba hovoru/přehrávání hudby/pohotovostní režim: 18/19 hodin/2 týdny
  • Doba nabíjení: 1,5 hodiny
  • Baterie: 500 mAh, Lithium-Ion Polymer
  • Balení obsahuje: Stereofonní Bluetooth headset Nokia BH-604; Pouzdro na přenášení; Kompaktní cestovní nabíječka Nokia AC-5; Uživatelská příručka

Nejlepší headset, který jsem poznal. Luxusní design, skvělý stereo zvuk a především dlouhá výdrž. To všechno mě uchvátilo. Navíc s sebou nevláčím žádné kabely, které jsem předtím pokaždé překlesal a měl jsem tak po hudbě. Díky Bluetooth připojení se mi tohle nemůže stát. Cena je sice nepatdně vyšší, pořád se ale řadí mezi přiměřenou. Kdo chce mít to nejlepší ze segmentu audia příslušenství a rád si připlatí, má o čem přemýšlet. Pak si ovšem bude pro změnu pokládat otázku, zda nevypadá jako Otík. :)

 

Co na to redakce?

Martin Zdražil
Prostředků vložených do tohoto headsetu rozhodně nebudete litovat. O kvalitě zvuku se dá říct pouze jedno - lahoda. A že jsou velké? Tak ať jsou, vždy't vypadají cool a nemají žádné otravné krucidráty. A to se dneska cení.
 

Patří do rubriky: Příslušenství
Upravit
comments powered by Disqus