Skype končí na Windows Phone 7 a Symbian, nahraďte ho levnou Lumia 520

0

Málo příjemný krok přichází od Microsoftu, rozesílá emaily o ukončení provozu Skype na starších platformách.

Symbian je opět na pranýři, tentokrát s ním ale i Windows Phone 7. Microsoft začal rozesílat uživatelům informaci o ukončení provozu Skype na jejich přístrojích. 

 

Důvodem ukončení podpory je přechod Skype na novou platformu, která už není založená na sdílení výkonu všech počítačů, ale funguje běžně jako každý jiný Messenger. 

Tržní podíl obou systémů vytrvale klesá, zejména Symbian už paběrkuje, přesto jde o další zbytečný políček do tváře věrným majitelům Nokia telefonů. Uživatelům přístrojů Lumia s Windows Phone 7 lze však obecně doporučit z mnoha důvodů rychlý přechod na Lumia 520 (dokud jsou skladem). Získáte lepší výdrž baterie a dlouhodobou podporu nejnovějšího systému WP8.1, jenž je dnes skokově rychlejší a lépe odladěný než první verze WP7. 

 

Za kolik prodáte starší Lumia:

Lumia 610 v prodeji na internetu cca 1300-1500Kč
Lumia 710 v prodeji na internetu cca 1500-1700Kč
Lumia 800 v prodeji na internetu cca 2000Kč a více

 

Bazarová Lumia 520 se prodává okolo 2000Kč, rozdíl je tedy mizivý. Pokud budete volit nový kus, v prodeji už jsou většinou jen dovozové. Ujistěte se, že pochází ze zemí Evropské unie, aby měla platnou záruku v autorizovaných servisech. V případě, že je mobil z mimoevropské distribuce, je sice plně funkční a s češtinou, ale záruka je platná pouze u prodejce.

Upravit
comments powered by Disqus