SkyFire

0

Telefony jsou běžně vybaveny vestavěným prohlížečem webových stránek. I prohlížeče webů se liší, nejen podle množství funkcí, ale také pohodlným ovládáním Nový, doinstalovatelný prohlížeč SkyFire toho taky neumí málo. Je rychlý a umí i překvapit malými detaily.

Telefony jsou běžně vybaveny vestavěným prohlížečem webových stránek. I prohlížeče webů se liší, nejen podle množství funkcí, ale také pohodlným ovládáním Nový, doinstalovatelný prohlížeč SkyFire toho taky neumí málo. Je rychlý a umí i překvapit malými detaily.

Webové stránky se přizpůsobují pro mobilní telefony, rychlost internetu se zvyšuje a v kombinaci s neomezenými internetovými tarify tak přichází internet do každé kapsy. Prohlížeče webu se neustále vyvíjejí, aby bylo jejich prohlížení co nejpraktičtější a nejrychlejší. Zvládají zobrazit takřka všechny obsahy bez rozdílných deformací v porovnání s PC.

Nyní se objevuje nový prohlížeč SkyFire. Umí vše, co ostatní. Ba i něco navíc. Předem bychom měli říct, že prohlížeč je určen pro Kanadu, USA a Velkou Británii. Nenajdeme zde českou podporu. Ale tohle by vás nemělo odradit. I bez české podpory toho zvládne opravdu mnoho.
 
 
SkyFire se chová jako Opera mobile, ale zastupuje funkce nejlepších web broswerů na světě. Hned na titulní stránce se nachází užitečné informace (které bohužel v Česku nevyužijete…), tedy jakýsi rozcestník. Jsou zde každodenní aktualizace a informace o počasí, světové novinky, sportovní výsledky a další. Program spojuje Yahoo!, které obsahuje právě zmíněné informace, a vyhledávač Google, který je zde zastoupen vyhledávacím políčkem.
 
 
Mezi záložky se zařadila historie, v které jsou aktivní odkazy přibližně dvaceti navštívených stránek. Dále je zde Bookmarks – nastavení záložek na titulní stránce. Vybrat lze z několika serverů na různých úrovních (sport, aktuality, videa, atd.). Historii, stejně jako cookies, lze vymazat.
 
 
Úplně nahoře je adresový řádek, do kterého se zadává libovolná webová adresa. Při zadávání vám, jako u počítačových broswerů, SkyFire nabídne několik alternativních odkazů. Po přepnutí na jinou adresu se zobrazí náhled stránky – právě známý např. z Opery Mobile.  Pokud chcete stránku zvětšit, pomocí červeného čtverce najedete na pozici a poté kliknutím zvětšíte. Dále stránku lze zvětšovat libovolně. Díky této „technologii“ čekáte o mnoho méně času při načítání stránky. Pokud se budete po stránce pohybovat rychleji, program bude pro své překreslování "kousat". Je to způsobeno právě načítáním stránek, neboť se písmo a obrázky musí zaostřit.
 
 
Nyní k tomu, co mě opravdu mile překvapilo. První vychytávkou je uložení obrázků. Najetím na obrázek a podržením potvrzovací klávesy se program po chvíli dotáže na stáhnutí obrázku. Vyberete umístění a obrázek máte uložen. Další novinkou je podpora portálu youtube.com. Standardní prohlížeče daný videoklip začne přehrávat v Real playeru. To zdržuje. U SkyFire se videoklipy otevřou v okně přehrávače, podobně jako na PC. Ovládání videa kontrolujete skrze okno webový stránky. Zvuk tak můžete zesilovat či zeslabovat kurzorem a např. po připojení např. bezdrátových sluchátek se spustí zvuk do nich.
 
 
Kompatibilita: Nokia E61, E61i, E62, E71, N73, N75, N76, N78, N79, N81, N82, N85, N95 a N96.
Prohlížeč je nutné stáhnout si přímo z mobilního telefonu. Po navštívení stránky výrobce aplikace SkyFire si pomocí SMS necháte zaslat odkaz. Po kliknutí na něj stránky rozpoznají váš telefon, a pokud je mezi podporovanými, budete si moct stáhnout SkyFire.
 
V menu této skvělé aplikace najdete sdílení s ostatními. Poslat odkaz na internetovou stránku nebo odkaz pro stažení SkyFire. Oboje přes SMS.
 
Výrobce: Skyfire Labs 
Stáhnout: zde - z telefonu
Licence, cena: Zdarma, betaverze
Hodnocení 94%

Hodnocení autora

 

Velice šikovný prohlížeč. Díky podpoře flash a tím i přehrávání videí si mě velice získal. Nepočítám-li i ukládání obrázků. V nastavení ještě můžete zaškrtnout možnost upřednostňovat servery pro mobilní připojení. Program je zdarma, můžete si jej vyzkoušet. Nevýhodou je zatím malá kompatibilita s telefony a malá podpora států, která se může rozšířit – třeba i k nám.

 

Upravit
comments powered by Disqus