SkyFiles - SkyDrive pro Symbian

0

První SkyDrive klient pro Symbian, který zaujme především díky své rychlosti a spolehlivosti. Spravujte jednoduše všechna svá data uložená ve vašem vlastním cloudu.

Ti, kteří používají SkyDrive jako své cloudové úložiště a zároveň operační systém Symbian, neměli, až do teď, žádnou schopnou aplikaci pro správu souborů na jejich SkyDrive. Nyní je zde aplikace s názvem SkyFiles, která umožňuje i tomuto systému využívat ,,mráček" od Microsoftu. Jeden z faktů, které musím zmínit je, že autorem je INFOTECH s.r.o. ze sousedního Slovenska.

 Aplikace byla na Nokia obchod umístěna před měsícem ve verzi 1.0, a to zcela zdarma. Prozatím nebyla vydána žádná aktualizace, která by odstranila některé menší chyby, jenž ale nenarušují její použitelnost. Pojďme si protředí SkyFiles prohlédnou.

 

Po spuštění se objeví obrazovka, která vyžaduje Vaše Windows LiveID a heslo, potřebné ke vstupu na účet SkyDrive. Jednoduše vyplníme a pouze tapneme na ,,Sign in". Hned po přihlášení vidíme veškeré soubory a složky, uložené na SkyDrive, což naznačuje i záložka vpravo nahoře. Nalevo poté vidíme záložku ,,Phone Memory", tou se dostaneme do paměti telefonu, ze které vybíráme soubory, které se mají na server SkyDrive nahrát nebo se mají stáhnout do telefonu. Pod těmito záložkami vidíme i řádek s cestou právě označeného adresáře. Ve spodní liště je možné potvrdit upload nebo download souboru, vrácení se o krok zpět, obnovit adresář, vytvořit složku, smazat zvolený soubor nebo zavřít klient SkyFiles.

 

Jak jsem zmínil, jedná se o první verzi, která má dva hlavní nedostatky, které snad autor brzy odstraní. Tou první je nutnost po každém vypnutí aplikace znovu vyplnit Vaše kompletní přihlašovací údaje. Druhou neduhou je pro někoho až možná příliš krkolomné stahování souborů ze SkyDrive a jejich nahrávání z telefonu, které si popíšeme.

      

Pokud chcete kupříkadu nahrát na SkyDrive fotografii, je potřeba vybrat záložku ,,SkyDrive", a poté najit adresář, kam chcete vybranou fotografii nahrát. Dalším krokem k úspěchu je přepnutí na záložku ,,Phone Memory" a najít Vámi vybranou fotografii  v telefonu. Teprve teď můžete potvrdit nahrání fotografie na SkyDrive ve spodní liště aplikace. Je zde samozřejmě možnost i označení více souborů. Pro stažení souboru/ů platí opačný způsob postupu. Aplikace je i tak velmi jednoduchá, přehledná a zdarma.

    

I autor SkyFiles uvádí, že není možné nahrávát soubory typu .mp3 a osobně se mi nepovedlo manipulovat ani se sobory .sis a .sisx. Pro úplnou přehlednost doplním typy souborů, které je možné za pomoci SkyFiles spravovat. Jedná se o: .3g2, .3gp, .ai, .bmp, .chm, .doc, .docm, .docx, .dot, .dotx, .epub, .gif, .jpeg, .jpg, .mp4, .one, .pdf, .png, .pot, .potm, .potx, .pps, .ppsm, .ppsx, .ppt, .pptm, .pptx, .psd, .tif, .tiff, .txt, .xls, .xlsb, .xlsm, .xlsx .,wav, .webp a .wmv

Aplikace si získala můj obdiv především za to, že se jedná o prvního Symbian klienta pro SkyDrive. Zároveň se připravuje další aktualizace, ve které bychom se měli dočkat nahrávání a stahování složek, mazání složek, vyhledávání, více jazykových lokalizací a odesílání odkazu na soubor pomocí emailu.

 
Co na to redakce?

Výrobce: INFOTECH s.r.o.
Download: Nokia Obchod
Systém: Nokia Belle
Cena: zdarma

Hodnocení autora

Jak hodnotíme?

Michal Poláček

Sympatická aplikace s jednoduchým ovládáním a příjemným svižným prostředím. Správa mého "cloudu" je s její pomocí hračka.

Upravit
comments powered by Disqus