Seznam her pro Nokia N-Gage, přichází na trh již v listopadu

0

Vize se již za několik týdnů stane realitou. Nokia naplno spouští možnost stahování N-Gage her. Narozdíl od projektu N-Gage první generace z roku 2003 si nové tituly budeme moci zahrát na stávajících a budoucích smartphonech řady Nseries.

Hraní her v plném 3D režimu již nebude dominantou pouze herní konzole Nokia N-Gage a N-Gage QD. Hry nové generace budou určeny pro všechny nové mobilní telefony z řady Nseries. Prestižní tituly uživatelé spustí na hi-end modelech, stejně jako na přístrojích střední cenové kategorie.

Jaké mobily jsou vhodné pro platformu N-Gage?
Všechny hry jsou koncipovány pro přístroje osazené operačním systéme Symbian S60 3rd 9.1, popřípadě 9.2. Počítá se také s platformou dalších generací 9.3 a 9.5. Bohužel hry jsou natolik náročné, že procesory některých přístrojů nejsou schopny tak náročné aplikace zpracovat. Do všech nadcházejících smartphonů budou proto použity procesory s taktem >330MHz. 

 

Technologické špičky, zejména modely N93, N93i a N95, navíc disponují speciálním 3D grafickým akcelerátorem, který, jak Nokia sama deklaruje, zaručuje plynulý chod her i v případě, že v pozadí bude spuštěn webový prohlížeč, e-mailový klient nebo navigační program s mapami Smart2Go. V tuto chvíli si hraní naplno užijete pouze na následujících podporovaných přístrojích:

Ke hřa bude nutné stáhnout instalační soubor, který bude k dispozici již v průběhu října 2007 na portálu ngage.com. Portálové rozhraní nabídne uživatelům přímý kontakt s ostatními hráči, odkazy k bezplatným demoverzím her nebo k tabulkám nejlepších výsledků. Plná hra, pokud se uživatel rozhodne k nákupu, bude dostupná rovněž skrze klienta v menu aplikace N-Gage. Ceny plných her by neměly přesáhnou 500Kč.

 

A na jaké hry se můžeme těšit ?
Databáze herních titulu se jistě v dohledné době rozroste. Pokud zavítáte na oficiální stránky platformy N-Gage, objevíme některé herní "pecky", které se objevily na displejích mobilních telefonů již dnes. Pro změnu jiné tituly jsou naplánovány až na první kvartál roku 2008. Nová herní platforma si také zakládá na multipayerových titulech. Zatímco některé hry bude možné hrát ve více hráčích přes bluetooth nebo Wi-Fi, v jiných si protihráče budeme hledat na internetu.


První hra bude nejspíš stěžejním bodem pro dívky. Jedná se o simulátor domácího mazlíčka - dogz, kterého někteří dobře znájí z Nintenda DS.

Jako další se představí simácká mutace domácích mazlíčků s názvem The Sims 2 Pets. 
 
Výborný simulátor rybářského lovu Hooked On: Creatures of the Deep si zamiluje každý poctivý rybář i začínající amatér.
 
Pro zapřísáhlé piráty silnic je tu super rychlá akce Asphalt 3: Street Rules ve ,které si naplno užijete pocit s rychlé jízdy i beze strachu o cenné body.

Pro zpříjemnění dlouhých cest je zde osvědčená hospodská klasika Mile High Pinball, která je rozšířená pod názvem Fliper.

Pro milovníky zbrané je připravena léty ověřená first personal akce s názvem Brothers In Arms.
 
Pokud ovšem dáváte přednost tvrdým pěstem tak právě pro vás je zde bojovka ONE, kde se s protivníkem setkáte tváří v tvář.
 
Pro opravdové velmistry hazardu je připravena hra s názvem World Series of Poker Pro Challenge jak sám název napovídá tak pouhým jedním kliknutím si můžete rozdat partičku pokru s mistry z Las Vegas.
 
Pro Series Golf nepřináší nijak zvláštní novinky, ale na rozdíl od jiných golfových simulátoru poskytuje naprosto reálné grafické zpracovaní.
 
Mezi poslední novinky patří intergalaktický simulátor Space Impact Kappa Base ve kterém se ocitnete jako nebojácný hvězdný bojovník.

 

Programátoři samozřejmě nezapomněli ani na osvědčené koně jako je Snakes Subsonic, Bounce Boing Voyage a System Rush: Evolution.

 

Všechny tři poslední zmíněné tituly můžeme znát, protože se v nějaké modifikaci objevily v herní nabídce stávajících telefonů.

Upravit
comments powered by Disqus