S aplikací iVysílání vám žádný pořad jen tak neuteče!

0

Aplikace, s jejíž pomocí si budete moci pustit svůj oblíbený seriál kdykoliv. Ať už na dalekých cestách, dovolené nebo doma v posteli před spaním. iVysílání pro Symbian je konečně tady! 

 

Úvodní  obrazovka uživatele přivítá třemi náhledy pořadů, které byly přidány jako poslední. Nad náhledy se nachází jednoduchý  panel s jediným tlačítkem sloužícím pro vypnutí celé aplikace. Spodní polovinu displeje zabírá panel s tlačítky sloužící především k zobrazení jednotlivých kategorií. Jednotlivá tlačítka nabízejí jasné popisky, přesto si je pojďme jednotlivě popsat.

Tlačítko s názvem Pořady od A do Z nabízí přehled všech položek v archivu. Ten je opravdu obsáhlý, proto nechybí možnost rychlého přesunu k jednotlivým písmenům abecedy.

   

Nyní se dostáváme k druhému tlačítku s názvem Dle žánru. Zde najdete jednotlivé kategorie mezi které patří  např. Filmy, seriály, dokumenty, publicistika, zábava, muzika apod.

Dle data je název třetí kategorie. Zde jednoduše zvolíte vysílací kanál a archiv sám vyjede seznam vysílaných pořadů v ten den. Nechybí možnost  přesunu na určité datum pomocí povedeného kalendáře. 

      

Kategorie Výběry obsahuje seznam nejsledovanějších pořadů vůbec. K nalezení zde jsou kategorie jako Právě sledované, nejsledovanější, nepřehlédněte apod. Mezi jednotlivými kategoriemi se přesunuje jednoduše pomocí tažení prstem do strany. 

Poslední kategorie z názvem Moje obsahuje ručně přidané pořady, které jste si přidali do oblíbených. V podstatě se jedná o tzv. rychlou volbu k vašim oblíbeným pořadům. Osobně bych tuto kategorii nazval jako oblíbené. 

      

Poí kliknutí na zvolený pořad se  přesuneme k jejímu náhledu s možností jejího přehrátí. Nechybí informace o délce pořadu, počtu zhlédnutí apod. Nalezneme zde i tlačítka pro přidání pořadu do oblíbených a také tlačítko sdílení na sociálních sítí. 

V dolní části se nacházejí dvě tlačítka. Jedno tlačítko zpět a druhé sloužící k zobrazení více dílů daného pořadu. Pod touto volbou nechybí položky jako trailery apod.

   

Nyní již k samotnému přehrávání. To probíhá přes vestavěný přehrávač videa. Nechybí možnost přispůsobit si obraz velikosti displeje. Malou výtku bych měl k načítání videa, tu a tam se občas stane, že se zjeví hláška: Nelze se připojit k serveru apod. Jindy se zase video načítá o něco déle. Přesto se jedná o drobné chybičky, většinou jsem při druhém pokusu tyto chyby již nezpozoroval. Trochu zamrzí možnost, že aplikace nefunguje v řežimu na šířku. 

Osobně jsem s aplikací velice spokojený. Aplikace dlouho očekáváná je konečně tady. Příjemné prostředí, které je samozřejmě v češtině, obsáhlý videoarchiv, to jsou hlavní přednosti této aplikace. 

 


Co na to redakce?

Výrobce: Česká Televize
Download: zde
Systém: 5th, Anna, Belle
Cena: Zdarma

Hodnocení autora

Jak hodnotíme?

Michal Poláček

Povedená aplikace, která na trhu dlouho chyběla. Uživateli v podstatě nabídne totožný obsah jako "prohlížečová" verze na počítači, ovšem v praktickém balení na cesty. Mobilní internet je výhodou, s Wifi si mnoho zábavy neužijete. 

 


 

 

Upravit
comments powered by Disqus