S Nokií se neztratíte

0

Dnešní telefony jsou natolik vyspělé, že je lze používat různými způsoby. Můžete je použít jako MP3 přehrávač, internetový prohlížeč, instant messengera a některé i jako navigace. Nokia tedy přináší řešení pro každého a nabízí svůj nový balíček navigace.

Dnešní telefony jsou natolik vyspělé, že je lze používat různými způsoby. Můžete je použít jako MP3 přehrávač, internetový prohlížeč, instant messengera a některé i jako navigace. Nokia tedy přináší řešení pro každého a nabízí svůj nový balíček navigace.

Nokia na včerejší tiskové konferenci oznámila spolupráci s poskytovatelem interaktivních navigačních produktů pro chytré telefony, společností Navicore a představila nový balíček, který poskytuje komplexní řešení navigačního systému pro každého. Balíček bude obsahovat citlivý modul GPS Nokia LD-3W pro příjem satelitního signálu, CD-ROM s aplikací pro váš chytrý telefon Navicore Personal s podrobnými mapami České republiky, Slovenska, Polska a také průjezdové mapy Estonska, Litvy, Lotyšska, Rumunska, Moldávie a Chorvatska. Navíc v balíčku naleznete i miniaturní čtečku paměťových karet DD-10. Nabíječka je přibalena pouze cestovní do auta, ale modul LD-3W má stejnou baterii, jako telefony s60, takže ji můžete nabít ve svém telefonu normální domácí nabíječkou a pak přendat do modulu. Doporučená cena balíčku se bude pohybovat okolo 5700Kč, ale v internetových obchodech bude k sehnání ještě levněji. Již nyní se cena tohoto produktu na internetu pohybuje kolem 4700Kč. V dohledné době se balíček objeví i na pultech společnosti T-Mobile. 

Baterie - čtečka karet - nabíječka - modul LD-3W
 

 


K balíčku musíte vlastnit ještě telefon se systémem Symbian, podpora je velmi rozsáhlá a program pro navigaci spustíte i na starších mobilech s60, takže za celkem rozumnou cenu získáte navigaci do auta, na kolo nebo pěší turistiku. Podle všech informací se pro turistiku hodí jen jako orientace v terénu, ale po testu přineseme přesnější informace. Navigace Navicore Personal je velmi dobře zpracovaná aplikace, která dokáže najít cestu, zobrazit vaši polohu, navést vás k nejbližšímu hotelu nebo restauraci a zvládne toho ještě mnohem víc. Obsahuje velký počet zájmových bodů s informacemi, jako jsou telefonní čísla a webové stránky, abyste mohli jednoduše zjistit, zda mají například v cílovém hotelu volno a rezervovat si pokoj. Hlasové povely jsou v českém jazyce a aktuálnost map je velmi dobrá. Do budoucna Navicore plánuje rozběhnout i rozšířené služby, jako jsou dopravní informace, které se ovšem budou platit paušálně.

Upravit
comments powered by Disqus