Retro recenze Nokia N95 8GB po faceliftu

Nejlepší mobilní telefon trhu byl ještě vylepšen, přečtěte si, jak jsme recenzovali Nokia N95 8GB v srpnu 2007.

0

Nejlepší mobilní telefon byl ještě vylepšen, je to vůbec možné? Ano, je, Nokia N95 8GB je toho důkazem. Inovace se ukrývá nejen vně, ale také uvitř.

 

Nokia N95 ohromila trh hned několika prvenstvími, které z ní dosud dělaly nejvybavenější mobilní telefon. Navigace GPS, fotoaparát s vysokým rozlišením 5 megapixelů, televizní výstup, vynikající hudební přehrávač s hudebními klávesami pod dvousměrným otevíracím mechanismem, rozměrný 2,6" displej s vysokým rozlišením a digitalní kamera se záznamem v kvalitě DVD. O Nokii N95 si můžete přečíst zde. Nokia šla v tomto směru ještě dál a nejlepší telefon o poznání vylepšila.

Najdi 4 rozdíly: 8GB, baterie, displej, kryt přístroje

Nejzásadnějším vylepšením Nokie N95 8GB je objemná interní paměť. Ta nyní pojme až 1600 skladeb a nabídne tak dostatek místa pro oblíbenou hudbu, vlastní fotografie nebo vlastní filmy. Nokia N95 8GB ztratila slot na paměťové karty. Místo něj se však v útrobách přístroje objevil čip s 8GB kapacitou. 

 

Celkově tedy telefon nabízí 8,1GB úložného míst pro jakýkoliv multimediální obsah - například pro snímky, hudbu nebo videa. Fotoaparát opět nabízí rozlišení 5 megapixelů pro snímky nebo rozlišení VGA (640x480) s 30 snímky za sekundu pro vlastní videa. Nokia N95 8GB má co nabídnout kromě obří interní paměti.

Pomineme-li přepracovaná ovládací tlačítka a hudební klávesy, nové motivy menu nebo chybějící krytku fotoaparátu, novinka ohromí ještě větším displejem. Místo původních 2,6" se úhlopříčka zvětšila na 2,8". Rozlišení 240x320 zůstalo. Zvýšila se také často kritizovaná výdrž přístroje. Díky baterii s kapacitou 120mAh je tento problém minulostí. Rozměry 53x99x21mm a hmotnost 128g zůstaly prakticky skoro nezměněny.

 

Všechny ostatní funkce přístroje byly zachóvány. Připomenu, že Nokia N95 8Gb se chlubí ještě například televizním výstupem, konektorem miniUSb pro propojení s PC, technologií bluetooth 2.0 s profilem A2DP, výborným internetovým prohlížečem nebo také podporou sítí 850/900/1800/1900MHz a sítí HSDPA 3,5. generace. Operační systém Symbian S60 pracuje i nadále ve verzi 9.2.

 

Fotoaparát, hudební přehrávač, nově i herní konzole

Spolu se dvema sestřičkami, modely N81 a N81 8GB se Nokia N95 8GB podařilo také jedno prvenství. Nabízí podporu nejnovější herní platformy N-Gage, o které jsme vás již informovali. V přístroji se nachází aplikace pro přímý vstup na portál N-Gage, odkud  všichni uživatelé mohou stahovat nové hry, zakupovat prestižní herní tituly nebo kam mohou odesílat své herní výsledky.

 

Zájemci o Nokii N95 8GB by měly rychle šetřit. Novinka se dostane do prodeje již začátkem října, a to ve dvou barevných variantách - tmavě hnědé a černé barvě. Avízovaná cena bude kulminovat na hranici 20.000Kč.

Upravit
comments powered by Disqus