Reproduktory Nokia MD-7W

0

Malé, těžké, ale pořádně výkonné bluetooth stereo reproduktory MD-7W pro kancelář i studovnu. Nejlépe znějící hudební reproduktory Nokia, které byly kdy vyrobeny, jsou v prodeji za výbornou cenu.

Stejně jako sluchátka BH-604, tak i tyto reproduktory mají černo-šedé rozvržení barev. Dvě bedničky, které jsou spojeny gumou, drží při sobě díky extra silným magnetům umístěných v obvodech reproduktorů. Velmi praktická věcička. Spojíte je a schováte do tašky. Chcete-li si je zavěsit za krk? Opět žádný problém. Jen budete vypadat trošku zvláštně. Ale pocit, který vám tato hudební sestava poskytne, nenahradíte – ať si lidé "klíďo píďo" koukají :-).

Doba výdrže není nijak závratná. Reproduktory jsou napájeny 4 kusy AAA baterií – v každé bedničce dvě - vydrží hrát nějakou tu hodinu.  Pokud budete v automobilu či doma, můžete využít napájení z autozapalovače nebo dát repráky připojit do zásuvky. Jsou totiž vybaveny 2mm konektorem pro nabíjení.

 

Ovládání je velice jednoduché. Na jedné bedničce najdeme ovládací prvky. Tlačítko pro zapínání/vypínání a dvě tlačítka pro ovládání hlasitosti. Vedle nich je ještě tlačítko obsluhující rozšířené stereo. Jakmile ho zapnete, budete se cítit jako Alenka v říši divů – samozřejmě díky skvělým zvukovým vlastnostem reproduktorů. Pod tlačítky se nachází výše zmíněný konektor pro nabíjení a vstup na 3,5mm jack.

 
Tím se kompatibilita rozšiřuje i pro přístroje bez bluetooth. Tím nemáme na mysli telefony, ale spíše jiné mp3 přehrávače nebo laptop. Zapojte je k energii a k počítači a máte výkonnější stolní reproduktory než ostatní repráčky, které jsou nabízeny na trhu k počítačům.

Vně reproduktorů poblikávají dvě kontrolky – jedna pro zjištění stavu zařízení (zapnuto/vypnuto) a pro rozšířené stereo.

 
Technická specifikace:
Hmotnost: 318 g
Rozměry: 52 x 105 x 66 mm
Rozhraní: Bluetooth 2.0 s EDR; A2DP; AVRCP dálkové ovládání hlasitosti z telefonu; 3,5milimetrový standardní audiokonektor
 
Kvalita je více než příjemně překvapivá. Nikdy jsem neslyšel lepší přenosné reproduktory, než právě tyto. Zvuk je skvělý. Basování je poznat. Díky ekvalizéru v galerii telefonu lze zvuk doladit. Při nejvyšší hlasitosti se otřásají zdi – to přímo miluju :-). Zapnete-li stereo, je možné, že už na vás budou padat kusy omítky, jelikož stereo udělá reproduktory velice silným nástrojem proti sousedům :-). Přes jejich hlasitost neuslyšíte mnohdy nic jiného. Prostě a jednoduše – kvalita za 1 s hvězdičkou.
 
V prodejním balení najdeme:
  • Bluetooth reproduktory Nokia MD-7W
  • Kabel Nokia CA-63U pro vstup zvuku
  • Pouzdro Nokia
  • 4 AA baterie
  • Cestovní nabíječka Nokia AC-4
  • Uživatelská příručka
 
Při pořízení se lehce plácnete přes kapsu, neboť stojí okolo 2 500 Kč. Na druhou stranu neexistují žádné jiné přímo konkurenšní vysokovýkonné kapesní repráčky. Ovšem zapřemýšlíme-li, zjistíme, že investice se vyplatí. Dostat totiž takový skvělý zvuk a ještě možnost připojení k takřka čemukoliv, co má bluetooth nebo jack výstup, jiná podobná hudební zařízení rozhodně nenabízejí.
 
Ideálním dárkem se tak může stát třeba tenagerům, kteří jsou ochotni na cestu vzít raději mobil a reproduktory místo profesionální micrověže. Proto tyhle pecky dostávají 101% hodnocení :-).
Patří do rubriky: Příslušenství
Upravit
comments powered by Disqus