Recenze: Jak nastavit a fotografovat s Nokia Camera

0

Nokia Camera rozšiřuje možnosti vestavěného fotoaparátu ve Windows Phone a posunuje ho na téměř profesionální úroveň. Přečtete si, jak se ovládá a co s ní dokážete vyfotit.

Nokia Camera rozšiřuje možnosti vestavěného fotoaparátu ve Windows Phone a posunuje ho na téměř profesionální úroveň. Přečtete si, jak se ovládá a co s ní dokážete vyfotit.

Nokia Camera funkčně spojuje dvě dřívější aplikace Smart Cam a Cam Pro a lze s ní nahradit vestavěnou aplikaci pro fotografování ve Windows Phone 8 (nastavení>karta aplikace>fotky a fotoaparát).
Od prosince je dostupná pro všechny telefony Lumia s nainstalovanou aktualizací Amber.

Spojením vznikl ultimátní fotoaparát, za který by se nemusela stydět leckterá levnější zrcadlovka.
Umožňuje pohodlně nastavovat ručně nebo automaticky většinu režimů pomocí vytahovacího menu ze spouště, umístěného vpravo na displeji.

Posouváním po kružnicích lze nastavovat blesk, expozici, rychlost závěrky, citlivost ISO, vyvážení bílé a ruční ostření.

V automatickém režimu lze vyfotit snímky nejen mechanickou spouští, ale také dotykem prstu na displeji, na které si přeje fotograf zaostřit.

Z aplikace Smart Cam pocházejí inteligentní funkce, odstranění nežádoucích objektů, sekvenční focení pohyblivých cílů, úprava úsměvu nebo zavřených očí na snímku. Editaci snímku lze vyvolat ikonou vlevo nahoře, snadno lze snímek pootočit, ořezat nebo zmenšit. Z menu pak lze vyvolat editaci v další aplikacích, jako Editor fotografií nebo Chytrý fotoaparát.

Skrytá v menu je podivně nepřeložená funkce Bracketing, pomocí které lze jediným stisknutím spouště pořídit několik snímků s různou dobou expozice a poskládat z nich výslednou ideální fotografii. 

Lumia 1020 a 1520 v nejnovější verzi nabízí také ukládání fotografií v bezztrátovém formátu RAW.

Menší nevýhodu spatřuji osobně ve ztížení zobrazení pořízených fotografií, ve vestavěném fotoaparátu stačilo táhnout prstem vpravo a objevila se nabídka posledních snímků, u Nokia Camera je nutné stisknout tlačítko v levém horním rohu, což zdržuje práci během focení. Snímky pořízené aplikací Nokia Camera jsou označené na dolním okraji, odkud je lze začít editovat.


Vlevo QR kód pro stažení stabilní verze Nokia Camera, vpravo beta verze pro levnější modely.

Upravit
comments powered by Disqus