RapDialer - dokonalé telefonování s rychlým vyhledáváním kontaktů ve Windows Phone

0

Aplikace Telefon ve Windows Phone není příliš propracovaná, veškeré její nedostatky řeší Rap Dialer, který ji téměř dokonale nahrazuje a ukazuje Microsoftu, jak by měl naslouchat zákazníkům.

Aplikace Telefon ve Windows Phone není příliš propracovaná, veškeré její nedostatky řeší Rap Dialer, který ji téměř dokonale nahrazuje a ukazuje Microsoftu, jak by měl naslouchat zákazníkům.

Telefonování s Windows Phone mnoha uživatelům naplno nevyhovuje. Zbytečně kopíruje styl iPhone, který upřednostňuje výpis historie hovorů před základním zobrazením klávesnice. Vyhledávání kontaktů probíhá otevřením hubu Lidé, zahájení hovoru samotného je tím složitější.

Jak by mohla vestavěná aplikace ideálně vypadat ukazuje RapDialer, který lze bez nadsázky označit za dokonalý.
Základem aplikace je samozřejmě klávesnice pro vytáčení hovorů, kterou lze nastavit ve třech různých zobrazeních. Číselník funguje podobně jako u Symbianu, díky slovníku T9 vyhledává postupným stiskem číselných kláves v kontaktech. Ty je potřeba poprvé sesynchronizovat s telefonem.
Nad klávesnicí se zobrazuje historie hovorů, díky omezení systému Windows Phone však jde jen o vytáčené hovory, příchozí a ušlé hovory zůstávají zobrazeny ve vestavěné aplikaci Telefon. Vzniká tak drobná schizofrenie, kdy ušlé hovory musí uživatel vyhledávat jinde než vytáčené. 
Zobrazení historie hovorů je nastavitelné, v nabídce je pouze číslo s datem, doplněné telefonním číslem a dalšími údaji.

  

Druhým omezením aplikace díky systému je samotné vytáčení hovoru, kdy je po výběruu kontaktu potřeba potvrdit ještě jednou dotaz systému k vytáčení. Nejde však o nic zásadního, na potvrzení si uživatel snadno přivykne. 
U tak jednoduché aplikace jsou úžasné možnosti nastavení, od odeslání SMS jednotlivého kontaktu nebo skupině, kontextové nabídky nebo velmi univerzálního vzhledu.

Doporučujeme nastavit si dlaždici na plochu a vestavěný telefon zmenšit ve WP7.8 na nejmenší velikost. Úplně smazat ji bohužel nelze, neboť zobrazuje počet případných ušlých hovorů, což RapDialer nemůže umět.

Výrobce: RapTek
Download: zde
Systém: Windows Phone
Cena: zdarma / 21Kč

Hodnocení autora

Jak hodnotíme?

Základní verze aplikace je zdarma, doplněná o neobtěžující reklamu na kartě nastavení, plná verze je za skvělých 21.-Kč. Ačkoli není nutné platit, autoři si podporu rozhodně zaslouží, aplikaci přeložili do mnoha jazyků včetně češtiny, pilně pracují na vylepšení a po celý rok vydávají pravidelné update.

RapDialer je možné stahovat i pro Windows Phone 7.

 

Upravit
comments powered by Disqus