První kroky a nastavení v nové Lumia s Windows Phone

0

Poradíme vám první kroky a nastavení, aby jste se vyhnuli nenadálým překvapením a užívali si nový telefon Lumia s Windows Phone od prvních okamžiků naplno.

Poradíme vám první kroky a nastavení, aby jste se vyhnuli nenadálým překvapením a užívali si nový telefon Lumia s Windows Phone od prvních okamžiků naplno.

Pohodlně se usaďte, prohlídka vaše telefonu začíná.

TIP: Kdo chce prohlídku přeskočit, může začít rovnou kliknutím na Tipy a triky pro Windows Phone.

Lumia vás ihned překvapí svým ovládáním. Ze zkušeností víme, že ne každého potěší, možná nebudete vědět, kde co najít, Windows Phone je úplně jiný než Symbian nebo Android.

NEPANIKAŘTE a nevzdávejte se po prvních okamžicích nebo dnech. Ujišťujeme vás, že až si na systém zvyknete, oceníte jeho praktičnost, rychlost a především stabilitu.

Neposlouchejte okolí. Občas ještě přetrvává, zejména mezi mladými lidmi, jakási špatná pověst Nokia telefonů s Windows Phone, kterou si vysloužila chybnými kroky v minulosti.
Nokia je v současnosti na absolutní špičce v kvalitě mobilů, fotoaparátu a po prvních nesmělých krůčcích se sázka na Windows Phone vyplácí. Windows Phone je v mnoha zemích včetně ČR druhým nejprodávanějším systémem roku 2013/14!
Když se budete cítit bezradní, napište nám do poradny nebo navštivte naše diskuzní fórum mynokia.cz

První kroky v systému

Asi jste si článek přečetli až po prvním spuštění mobilu, zřejmě tedy máte umístěnou SIM kartu a pokud nemáte, nevadí, mobil můžete prohlížet i bez ní. Pokud jste připojeni k wi-fi, provedete většinu kroků i bez SIM karty.
TIP: Připojení k wi-fi: Vstupte do Nastavení, vyberte wi-fi, klikněte na vybranou síť a zadejte heslo. Mobil se bude připojovat automaticky kdykoli síť uvidí a upřednostní ji před mobilním připojením. 

Dlaždice na ploše

Hlavní displej je plný jednobarevných kostiček, říkáme jim dlaždice. Pro někoho možná nesympatických.
Brzo ale zjistíte, že jsou nesmírně užitečné, každá dlaždice zobrazuje informace o své aplikaci a současně slouží jako zástupce pro spuštění.
Dlaždice lze podržením přesouvat, skrýt nebo měnit velikost. Skrytím aplikaci nesmažete, v menu můžete připnout každou aplikaci znovu, chytré aplikace umí připnout i svůj obsah, např. konkrétní kontakt, dokument z Office nebo oblíbenou část aplikace.
Uspořádejte si plochu podle potřeby, odstraňte nepotřebné dlaždice, nejpoužívanější si nestavte v dosahu palce.   

Lidé > vstup do seznamu kontaktů, propojíte si kontakty z původního mobilu, Facebooku, případně dalších zdrojů
> vaše karta uživatele, zobrazuje a nastavuje statusy na sociálních sítích.
Obrázky > nejen vaše fotografie v mobilu, ale také na FB nebo SkyDrive. Vyhledává všechny veřejné fotky vašich přátel
XBOX > herní centrum, kde se soutřeďují vaše hry, založíte si přezdívku a obléknete avatara, spojíte se spoluhráči a svým XBOXem v obýváku.
Zprávy > nejen vaše SMS, ale také online chat facebooku
Office > Word, Excell, poznámkovník OneNote, synchronizované přes internet s vaším počítačem nebo kamarády, jak budete chtít. ZDARMA.
HERE Drive > Navigace zadarmo, s mapami staženými v telefonu offline. 

Co nastavit jako první

Připojte se k internetu.
1. Nastavte si Účet Microsoft, slouží k synchronizaci nastavení a zpráv, úložiště SkyDrive, stahování aplikací z obchodu a především zálohování kontaktů.
Pokud jste ho nenastavili při prvním spuštění, běžte Nastavení>email+účty>Účet Microsoft.
Bude vám přiřazena emailová adresa, kterou si poznamenejte. Společně s ní jste získali i Hotmail, pokud ho nechcete využívat, v nastavení synchronizace účtu Microsoft ho vypněte, zmizí i jeho ikona z menu.
2. Přidejte také svůj účet Facebook, bude se vám hodit. Až se vás mobil zeptá, zda se chcete připojit k online chatu FB, zvolte ANO a vyčkejte na otevření stránky facebooku, kde se musíte přihlásit svým FB účtem a potvrdit souhlas s připojením přes mobil, jinak by chat nefungoval. Zprávy z Facebooku začnou chodit stejně jako SMS do Zprávy.
Na stejném místě můžete přidat i email nebo Twitter.
3. Pokud máte email Google nebo Seznam, nastavení proběhne po zadání loginu a hesla automaticky. Mail najdete na ploše na dlaždici s obálkou. V jeho nastavení si můžete zvolit, zda se má pošta stahovat automaticky v čase nebo ručně. Doporučujeme zapnout bílé pozadí, emaily vypadají přirozeněji. 
4. Vstupte do Store nebo Xbox, pokuste se stáhnout hru nebo aplikaci, mobil vás vyzve k doplnění věku. Pozor, pokud nastavíte věk nižší než 18 let, bude vyžadován souhlas rodičů. Zbytečné starosti, nastavte věk vyšší.
5. Ikona lupy nabízí prohledávání internetu pomocí Bing. V ČR má vyhledávání výrazně horší výsledky než Google nebo Seznam, používejte běžný prohlížeč Explorer, v jeho Nastavení/upřesnit nastavení vyberte Výchozí poskytovatel vyhledávání>Google. Vyhledávat pak můžete pohodlně z adresního řádku stejně, jako na počítači. Lupa má ale užitečnou funkci, v dolním menu ikona oka načítá QR kódy. 
6. Oblíbené obrázky se střídají na velké dlaždici na ploše. V novém telefonu jich několik naleznete ve Fotky. Můžete je smazat, uložte si obrázky z FB nebo nahrajte z počítače. Vybrané fotografie označte podržením prstu volbou Přidat k oblíbeným. Pokud je nevyberete, bude teleofn střídat fotografie z celého telefonu.

Jistě si budete potřebovat nastavit vlastní vyzvánění, hledat tipy na nepostradatelné aplikace, nahrát hudbu z počítače a mnoho dalšího. Doporučujeme záložku Tipy a Návody v našem horním menu a seriál Tipy a Triky pro Windows Phone, kde najdete desítky užitečných rad.

Upravit
comments powered by Disqus