Profimail ke stažení pro Symbian je více než emailový klient

0

Profimail je počin firmy Lonely Cat Games, která je známá hlavně programem na úpravu a přehrávaní videa v mobilních telefonech, Smartmovie. Samotný program Profimail je k dispozici snad pro všechny mobily s Symbianem, co jsou na trhu. Výbornou zprvou je, že celý program je k dostání i v českém jazyce.

Při prvním spuštění vás přivítá nabídka s nastavením vašeho emailového účtu. Žádná záludnost vás nečeká. Zadáte jméno, emailovou adresu a zvolíte, jaký protokol chcete použít pro výýběr pošty ze serveru. Na výběr jsou dva nejčastější, POP3 a IMAP. Po prvním nastavení už vstoupíte do hlavního menu, které vás přivítá pokaždé, když zapnete aplikaci. Zde se zobrazuje váš nastavený účet (může jich být několik). U každého účtu se zobrazuje, kolik je ve schránce emailů a kolik jste jich už stáhly do paměti mobilu.

Profimail přináší funkci tzv. pravidel. S pomocí nich si můžete nastavit různé podmínky, podle kterých se aplikace rozhodne, zda email stáhnou celý nebo vůbec. Kromě běžných kritérií, jak jsou třeba maximální velikost, můžete zvolit třeba slovo, které musí obsahovat odesílatel, nebo předmět, případně může rozhodnout i stáří mailu. Tyto podmínky jdou různě kombinovat. Pravidla jsou tedy mocným nástrojem pro maximální využívání mailu za minimální cenu.

 

Prohlížení stažených emailů je velmi přehledné. Na displeji vidíte několik emailů ve schránce a také textový náhled(pokud je email stažený) právě zvoleného email. Stiskem joystiku se email otevře. Profimail umí zobrazovat i HTML kódování, takže si můžete velmi komfotně prohlédnout i maily plné formátování textu a grafiky. Pokud email obsahuje přílohu, Profimail si s ní také poradí. S textovými soubory, obrázky, zvuky, dokonce i se zabaleným souborem v zipu není problém a vše otevírá ve vlastním integrovaném prohlížerči. Pokud přílohu nezná, můžete jí zkusit otevřít v aplikaci, která je nainstalovaná v telefonu.

 

Odesílání emailu je velmi jednoduché. Stačí zvolit adresáta, předmět a napsat text. Můžete také přidat přílohu, kterou máte uloženou v paměti. Email se uloží do fronty k odeslání. Odtud se odešle do světa podle nastavení aplikace. Může to být okamžitě nebo při příštím připojení, kvůli úspoře dat .

 

Jako bonus je pro vás v aplikaci kromě prohlížečů obrázků a textových souborů připraven i správce souborů, jehož hlavní výhodou je možnost klávesových zkratek, velmi jednoduše se tak dozvíte, jak označený soubor kopírovat, přesouvat, přejmenovávat nebo zjišťovat detaily, aniž byste museli pátrat v menu aplikace.

 

Vestavěný emailový klient v každém chytrém telefonu je velmi spolehlivý a účinný, navíc je v ceně telefonu. Profimail nabízí Sice velmi mnoho doplňkových funkcí. Práce s ním je rychlá a komfortní, prohlížeče obrázků, textových dokumentů a souborů jsou velkým, plusem. Ale i přesto je zde otázka, zda jeho cena vyváží jeho přednosti a zda všechny jeho funkce využijete v plné míře.
     

  • Výrobce programu: Lonely Cat Games
  • Typ licence: trial
  • Cena aplikace: 24,95 EU
  • Ke stažení 2nd: zde
  • Ke stažení 3rd: zde
  • Naše hodnocení: 65 %
Upravit
comments powered by Disqus