Přizpůsobte si Symbian - nové menu na ploše v Nokia Belle

0

Nokia Belle je k dispozici téměř pro všechny telefony a proto si v příštím týdnu napíšeme o novinkách, které přináší. Dnes se zaměříme na seřazení nových až šesti pohotovostních ploch.

Pokud je ještě cosi novému Symbianu vyčítáno, snad je to nutnost rolovat v menu bez možnosti posunu do stran. V Nokia Belle je tento nedostatek ještě viditelnější, protože se výrobce rozhodl vyřadit z menu složky a veškeré aplikace naskládat do hlavního menu.

Pro ty, kterým starší uspořádání schází, zůstala alespoň možnost vytvářet si v menu složky a vrátit tak pořádek tam, kde ho mají všechny jiné platformy jako Android.

My máme ale ještě další variantu, jak se nepřehledností vypořádat. Prostě menu přestaňte používat a nahraďte ho plně pohotovostními plochami.


Nokia Belle mimo stovek vylepšení přináší také možnost nastavit si až šest pohotovostních ploch, na kterých lze umístit různě velké widgety nebo zástupce. Mezi nimi se pohybujete pohodlně posunem prstu.

 

První obrazovku si podle zvyklostí ponecháme pro oblíbené widgety, např. náhled přijatých mailů, kalendáře nebo internetového telefonování, vhodný je také widget pro rychlé prohledávání telefonu nebo internetu. Novinkou je možnost výběru hodin, příšerné obří digitální, zjevně zbytečně okopírované od konkurence, můžeme nahradit velmi pěknými analogovými s vteřinovou ručičkou a datem.


V dolní řadě doporučujeme ponechat nejdůležitější položky pro vstup do telefonního seznamu, mailu nebo sms zpráv.

 

Nové menu podle našich představ si můžeme vybudovat na následující ploše vpravo nebo i vlevo. Zástupci aplikací se v Belle nepřidávají po celých řádcích a nemusí se složitě nastavovat, prostým podržením prstu na ploše můžeme rovnou jednotlivé položky vybírat ze seznamu a přesouvat po ploše. Pokud se plocha zaplní, k dispozici máme další.

 

Ikony i s popisky zabírají méně místa a vejdou se čtyři vedle sebe namísto tří větších ikon v menu, na jedné ploše může být přehledně seřazeno až 24 zástupců. Na ploše lze mít umístěnou i předem vytvořenou složku, nové menu tedy může být k nerozeznání od dřívějšího.


Plochy lze libovolně mazat a zase přidávat, nastavte si proto jen takový počet, který opravdu využijete. Samozřejmostí je možnost nastavit si pro každou plochu vlastní pozadí, nezapomeňte ale, že čím světlejší prostředí telefonu si zvolíte, tím vyšší bude spotřeba baterie. Bílá témata mají velmi výrazný vliv na spotřebu.

 

Snad jedinou nevýhodou tohoto řešení je nutnost přidávat ikonu na plochu ručně po každé instalaci, to se však zdá jako malá komplikace oproti komfortnímu ovládání během každodenní práce s přístrojem. 

 

Tip: Některé ovladače se nově ukryly do horní stavové lišty, potáhněte prstem od horního okraje dolů a otevře se nabídka s možností rychlého přepínání wifi, BT nebo mobilního připojení. V liště také naleznete různé notifikace.
 

Upravit
comments powered by Disqus