Představeno: Nokia N950, z legendy mobil jen pro vyvolené

Na pražské tiskové konferenci byl představen další telefon s operačním systémem MeeGo, označený N950. Tento telefon však nebude uveden do prodeje. Vyrobí se jen necelých 100 tisíc kusů, určených pouze pro vývojáře.

0

Na tiskové konferenci Nokie, která se konala v pondělí 21. 06. 2011, byla představena mimo Nokia N9 také Nokia N950, o které se již několik měsíců šířily spekulace. Telefon bude také pracovat s operačním systémem MeeGo.

 Recenze Nokia N950, promarněná šance na úspěch

Bohužel však s představením přišlo velké zklamání. Model je určený pouze pro vývojáře, aby na něm mohli testovat nové MeeGo aplikace. Pro Českou Republiku je telefon zatím dodán v počtu šesti kusů. Ostatní, kteří touží po MeeGu budou mít k dispozici Nokii N9.

Nokia N950 je vyrobena z hliníku potaženého matným neklouzavým povrchem. Čtyřpalcový multitouch dotykový displej s rozlišením 854x480 pixelů je doplněný velmi rozměrnou čtyřřadovou QWERTY klávesnicí ve stylu Nokia E7. Bluetooth je ve verzi 2.1 + EDR. Celý telefon je poháněn nepříliš silnou baterií s kapacitou 1340mAh.

 

Fotoaparát je vybaven Carl Zeiss čočkou s rozlišením 8MPx a dvoudiodovým bleskem. Při pohledu z přední strany je v pravém horním rohu vidět kamera pro videohovory a světelné čidlo. Podobně jako u Nokia N9 i zde chybí tlačítko pro vstup do menu, které není potřeba díky swipe ovládání. Na pravé straně se nachází pouze dvojtlačítko pro redukci hlasitosti. Nechybí micro USB konektor a výstup pro 3,5mm jack.


Za fotografie děkujeme Kryštofu Korbovi z Nokiamania.cz

 

Upravit
comments powered by Disqus