Představeno: Nokia E75

0

Napsat krátký text jednou rukou je pohodlnější na obyčejné alfanumerické klávesnici. K psaní delších textů a pro komunikaci například přes různé ICQ klienty je nejlepší volba velká a pohodlná QWERTY klávesnice. Co se ale stane, když spojíme obě možnosti?

Napsat krátký text jednou rukou je pohodlnější na obyčejné alfanumerické klávesnici. K psaní delších textů a pro komunikaci například přes různé ICQ klienty je nejlepší volba velká a pohodlná QWERTY klávesnice. Co se ale stane, když spojíme obě možnosti?

Nokia E75 je mezníkem mezi Nokií E90 a současným bestsellerem, Nokií E71. Přináší jak výhody jednoduché, klasické alfanumerické klávesnice, mezi které patří možnost psaní jednou rukou a již zavedený koncept rozložení tlačítek, tak i výhody rozměrné a pohodlné QWERTY klávesnice, kam patří pohodlné zadávání dlouhých textů, časté používání pro vášnivé psavce SMS zpráv, vyřizování E-mailů nebo se hodí také pro instant messaging. Nokia E75 zkrátka v komfortu dál než levnější příbuzný E55.

Podobnou konstrukci známe hlavně z telefonů značky HTC, především HTC Wings a HTC Vox. Narozdíl od nich je ale postavena na platformě Symbian S60. Není už nutné zapínat počítač jen pro přečtení e-mailů, protože Nokia E75 nabízí rozšířené uživatelské rozhraní a sadu nástrojů, včetně podpory složek a HTML, a také třídění e-mailů podle data, odesílatele a velikosti. Pro lepší práci s e-maily Nokia E75 nabízí inovovaný e-mailový klient. Pracovat můžeme na 2,4" displeji, který se umí automaticky natáčet prostým nahnutím telefonu. Hlavní předností práce s e-maily je přístup v reálném čase ke kalendáři, kontaktům a úkolům, stejně jako schopnost stáhnout a upravit přílohy ve formátech Word, Excel, PowerPoint nebo PDF.

Zajímavý byl také projev Kai Ostama, který telefon osobně představil. Jeho slova si dovolím citovat: „U modelu Nokia E75 jsme se hodně inspirovali naším prvním minikomunikátorem, kterým byla Nokia 9300. Majitelé přístroje Nokia 9300 oceňovali plnohodnotnou klávesnici pro psaní zpráv, ale stejně tak velmi často používali i běžnou klávesnici na přední straně přístroje. U Nokia E75 jsme se drželi těchto základních vlastností, zároveň jsme významně vylepšili všechny funkce a udělali jsme přístroj maximálně kompaktní a použitelný, jak jen to bylo možné.“ Zde nezbývá než souhlasit.
 

 

Nokia E75 podporuje všechny nové služby z dílen Nokia. Samozřejme OVI i Ngage. Díky přítomnosti Nokia Maps 3.0 a integrovanému AGPS vás telefon dokáže navigovat v autě i pěšmo. Díky bohatým možnostem služby Ovi telefon vyčnívá ve své kategorii a navíc díky službě Files On Ovi (o této službě chystáme rozsáhlý článek) může uživatel mít své důležité soubory stále po ruce a přitom je nemusí ani fyzicky mít v kapse.

Parametry:

  • Rozměry:  111.8 x 50/80 x 14.4 mm
  • Podpora sítí: 900/1800/1900/2100MHz, 3G, HSDPA
  • hmotnost:139g
  • Symbian S60 3.2 (vč. Feature Packu 2)
  • Displej: 2,4" QVGA, 16 milionů barev
  • Paměť: 50MB, podpora microSD až do velikosti 16GB
  • Fotoaparát: 3,2MPx, VGA video (30fps), LED blesk
  • konektivita: bluetooth 2.0 (vč. A2DP), 3,5mm jack, FM rádio, microUSB, Wi-Fi, GPS
  • portál N-Gage
  • Baterie: 1000mAh

V balení Nokie E75 najdeme kromě samotného telefonu také akumulátor Nokie BL4-U (1000mAh), ekologickou nabíječku AC-8, nechybí datový kabel zakončený microUSB, stereo sluchátka Nokia HS-43, uživatelský manuál a různé dokumentace jsou samozřejmost, v balení najdeme také 4GB microSDHC paměťovou kartu. Nokia E75 bude se na pulty obchodů dostane v březnu za předpokládanou okolo 12.000Kč.

Upravit
comments powered by Disqus