Představeno: Nokia E63

0

Pokud se vám zdá, že Nokia E71 nahrazuje dvojici modelů E61 a E61i, tak jste na omylu. Nokia představila jednodušší verzi modelu E71. Novinka s označením E63 mnohé postrádá, překvapuje především velmi nízkou cenou.

Nokia E63 velmi připomíná vyšší model E71. Nabízí plnohodnotnou QWERTY klávesnici, velmi povedený design připomínající vyšší model E71 a operační systém Symbian S60 v9.2 s Feature Packem 1. Uvažujete-li právě o modelu E71, zkuste porovnat, zda se nevyplatí sáhnout po levnější alternativě. Nokii E63 například chybí integrovaná podpora navigace GPS, navigační software Nokia Mapy však kompatibilní zůstavá. Fotoaparát nabízí rozlišení 2MPx (bez automatického ostření) se záznamem videa 240x320 a 15fps.

Nokia E63 však nabízí dvě zásadní novinky, které u Eseries nejsou obvyklé. Jednou z nich je standardní audiokonektor 3,5mm jack (to dokazuje orientaci na výrazně mladšího uživatele) a druhou - LED-svítilnu. Podpory 3G a Wi-Fi zůstaly zachovány. Co oproti Nokii E71 chválíme? O chlup větší klávesnici s lepší organizací tlačítek fn a ctrl a mezerník pro spuštění LED svítilny přímo z pohotovostního režimu.

 

Zachován byl totožný software. Dva módy pohotovostního režimu, rychlé vyhledávání v kontaktech, přímý vstup na korporátní portál OVI i editor souborů Office. Kalendář umožňuje rozdělení displeje na dvě poloviny. Kvůli absenci autofocusu se v menu nenachází scannre textu a vizitek. FM rádio i hudební přehrávač s podporou mp3, AAC i WMA jsou standardem.

Nokia uvedla přístroj, který je určen nenáročnému a psavému uživateli s připojením k internetu. Pakliže vlastníte právě model E61 nebo E61i, zkuste porovnat parametry s Nokií E71 a zvažte, zda není E63 lepší alternativou. Můžete ušetřit výraznou sumu.


Technická specifikace:

  • Rozměry: 113 x 59 × 13 mm, hmotnost  126 gramů
  • Displej: 2,36" QVGA, 16 milionů barev
  • Symbian S60 v3.1, Feature Pack 1
  • Konektivita: GSM, UMTS, Wi-Fi, bluetooth (vč. A2DP), microUSB
  • Paměť: interní paměť 110MB, slot na microSD karty
  • FM rádio
  • Baterie s kapacitou 1500 mAh
  • Fotoaparát: 2MPx s LED bleskem, záznam QVGA videa s 15 fps

Pokud budete chtít model E63 odlišit od vyššího E71 (porovnání vpravo), rozdílů není moc, ale jsou na první pohled patrné. Levnější E63 poznáte především podle plastového těla. Navíc bude Nokia E63 nabízena výhradně v modré barvě Ultramarine Blue a červené Ruby Red za cenu kolem 6.500 Kč. To z E63 dělá dokonalého adepta na primární přístroj do kapesy psavců mailů nebo ICQ. Na trhu zaútočí v únoru 2008.

 

Upravit
comments powered by Disqus