Představeno: Nokia 6210 Navigator

Stará Nokia 6210 byla legendou. Stejný úkol si staví i nová Nokia 6210. Nový Navigator nahradí současný model 6110 a přidá plno užitečných funkcí do auta i do přírody. Že používáte překonaný kompas i mapu? S Navigatorem druhé generace bude telefonování jen doplňující funkcí.

0

Minulý týden byl v Barceloně představen druhý čistě navigační smartphone se Symbianem S60, Nokia 6210 Navigator, o jehož existenci jsme vás už předcházejícím článku.  Pokud je vám označení povědomé, nedejte se oblamutit prvním dojmem. Nokia 6210 byla úspěšným manažerským modelem v roce 2001. Nový model však k zažitému označení 6210 přidává módní přídomek "Navigator".

Nokia 6210 je předně "navi-mobilem". Klíčovou funkcí zůstává, stejně jako u předchůdce 6110 Navigator, navigační funkce. Přístroj se o něco zmenšil (103x49x15mm), snížil hmotnost na 117g a vůbec pobral více krásy a stylovosti. Základní rysy Navigatora jsou totožné s Nokií 6220 Classic: dominantní kurzorové tlačítko a dvojice "motýlích" kláves "c" a menu. Narozdíl od předchůdce se novinka mnohému naučila.

 

Předně je to lepší fotoaparát s rozlišení 3,2MPx s automatickým ostřením. Fotografie díky funkci geotagging mohou získat GPS souřadnice místa, kde byly pořízeny pro snazší orientaci např. o navštívených místech. Dálé stojí za zmínku integrovaný opravdový kompas a polohové čidlo. Místo původního miniUSB konektoru našla uplatnění nová zdířka microUSB. Součástí běžného a překonaného GPS je softwarová nádstavba A-GPS.

 

 

Zajímavou a zcela novou funkcí je rotace displeje podle rotace telefonu, s níž jsme se mohli prvně seznámit u Nokie N82. Nový Navigator pomůže navigovat městem, jak chcete, ale směr cesty budy vždy na vrchní straně přístroje. Exkluzivně jsme se dozvěděli, že za to vše děkuje skutečnému kompasu uvnitř telefonu, nikoliv 3D čidlu. Nokia se rovněž chlubí novou rychlou klávesou pro spouštění navigace. Ta není tak zcela nová, protože je i u stávajícícho navigátoru. Nově ale indikuje o stavu signálu GPS intenzivním a rychlým blikáním.

 

Stávájící Nokia 6110 Navigator měla hlavní aplikací pro navigaci Route 66. Ta byla nahrazena továrním navigačním softwarem Nokia Maps 2.0. Co nového nabízí verze 2.0 oproti verzi 1.0 se dočtete zde. Součástí balení bude také paměťová karta microSD s kapacitou 1GB, na kterou je možné uložit i kompletní mapy střední Evropy po stažení z internetu.

 

Nový Navigator se do prodeje dostane až ve 3. čtvrtletí letošnho roku za cenu těsně přesahující 10.000 Kč. V ceně je zahrnuta plnohodnotná jednoletá licence navigačního programu Nokia Maps. Zajímá vás, co bylo ještě v Barceloně představeno s integrovanou podporou navigační GPS? Nepřehlédněte Nokii N78, N96, 6120 Classic, Samsung G810 nebo LG KT-610.

Upravit
comments powered by Disqus