Představeno: Nokia 5800 Navigation Edition

0

Nokia 5800 XpressMusic je trhák. Pokud ale odebereme přídomek XpressMusic a nahradíme jej za Navigation Edition, máme před sebou plnohodnotnou navigaci, která umí volat, fotit a prohlížet internet. 

Nokia 5800 XpressMusic je trhák. Pokud ale odebereme přídomek XpressMusic a nahradíme jej za Navigation Edition, máme před sebou plnohodnotnou navigaci, která umí volat, fotit a prohlížet internet. 

Není to zase tak dávno, kdy jsme otevřeně tvrdili, že do několika měsíců se objeví navigační telefon, který nabídne konstrukci typickou pro automobilové kapesní navigace a bude umět volat. Ponejvíc by byl logickým krokem přístroj z řady Navigator. Výrobce však vzal stávající model, Nokii 5800 XpressMusic (proč taky ne, když se tak dobře prodává?), přebalil ji do kovového krytu, přidal doživotní licenci pro Ovi Maps 3.0 a za malou sumu jej pouští na trh.

XpressMusic versus Navigation Edition

Ano, rozdíly jsou pouze kosmetické, ale zato zásadní. Ovi Mapy 3.0 si chválí nejen uživatelé, ale také odborníci z novinářské oblasti. Zmínit bych chtěl především portál mobil.idnes.cz, který vydal článek s důkladným testem Ovi Map 3.0. A software sklidil úspěch.

Přístroje z řady Navigation Edition budou, stejně jako nyní upravený model 5800, mít doživotní hlasovou navigaci pro navádění autem a také pěší navigaci. Tato doživotní služba bude dostupná pro celý region. V našem případě pro střední Evropu. A jaký že je aurgument, který hovoří pro Ovi Mapy 3.0? Uživatel má vždy k dispozici poslední verzi mapy v přístroji. Aktualizace map celého světa je k dispozici zcela zdarma. Tato politika platí pro všechny přístroje výrobce se softwarem Ovi Mapy (dříve Nokia Mapy).

Nokia 5800 Navigation Edition má stejné rozměry, stejsí design, avčak kolem displeje se obepíná kovový rám. Telefon tak ztratil vzhled "teenage", ale šedé barvy přístroj značně zneutralizovaly. Dokonce si troufám tvrdit, že bez loga by bylo možné si přístroj splést s některou autonavigací. Zmizely hudební motivy, na místo nich se objevily motivy s tématikou autonavigace. Rychlé tlačítko nad displejem pro přístup k hudbě, videům a internetu zůstalo.


(stojánek na telefon je součástí prodejního balení)

V prodejním balení bude i praktický stojánek pro připevnění přístroje na palubní desku auta (HH-17 a CR-103)  a dokonce i autonabíječka DC-4. Uživateli tak nic nebrání přístroj zapnout a hurá na výlet.

 

    

Kdy a za kolik?

Na trh se inovovaný model dostane v říjnu za cenu okolo 8.000 Kč. A v tento předvánoční čas bude o levné navigace v obchodech poměrně "mela". Nokia 5800NE to třeba takovému TomTomu může ještě pěkně zavařit. Uvidíme.

Upravit
comments powered by Disqus