Představeno: Inovovaná Nokia 6 (2018) s menšími rámečky a bez tlačítek

Nokia 6 se minulý rok stala prvním a nejprodávanějším modelem reinkarnované značky. Její nástupce mírně mění vzhled, zvyšuje výkon a okamžitě se po vybalení aktualizuje na Android 8 Oreo. Prodávat se začala zatím jen v Číně.

Pro nový čínský rok si HMD připravilo update modelu Nokia 6. Model z minulého roku ukázal, že výrobce HMD nechce být jen další značkou smartphonů, ale míří na příčky nejvyšší. Telefon je vyroben z kvalitního hliníku a i v dlouhodobé recenzi Nokia 6 potvrdila, že nejde o žádný levný kousek. Naopak jsme kritizovali nepříliš svižný procesor a pomalý fotoaparát. Nástupce se zaměřil právě na tyto neduhy a najednou tu máme vážného uchazeče o nejlepší mobil střední třídy pro rok 2018.

Nokia 6 má stejný 5,5" displej s fullHD rozlišením, oproti předchozímu modelu ovšem má softwarová tlačítka a rychlejší čtečkou otisků prstů na zádech. Zachoval si stejné hranaté tvary a masivní hlíníkový rám, díky absenci hardwarových tlačítek je o něco menší a tenčí. 

Hlavním vylepšením je procesor, jde o  Snapdragon 630 taktovaný na 2,2 GHz a doplněný o 4 GB RAM. Ten by již měl dodat telefonu dostatek výkonu nejen pro svižný systém, ale i pro lepší fotografování a herní zážitek.

 

Nokia jde s dobou a telefon má samozřejmě USB-C i 3,5 jack, nejnovější Bluetooth 5.0 nebo podporu LTE, zatím jen asijské frekvence, používané v České republice postrádá.

 

Z dalších specifikací se již nic nezměnilo, Nokia 6 má stále stejný 16 MPx a 8 MPx fotoaparát, 3000 mAh baterii a zatím i Android 7. Aktualizace na nejnovější verzi je již v přípravě a na evropský trh už zřejmě přijde s Android 8.1 Oreo. V Číně se telefon začně prodávat příští týden, dostupnost v Evropě zatím nebyla oznámena, můžeme spekulovat o květnu až červnu 2018.

Upravit
comments powered by Disqus