Oficiální představení Nokia 7 Plus s duálním fotoaparátem, který se popere se špičkou

Nokia 7 Plus je prvním telefonem z Finska s bezrámečkovým displejem, hlavní funkcí se ale stane špičkový fotoaparát.

První duální kameru měl Nokia 8, výrobce bohužel nebyl schopen odladit software tak, aby z kvalitní optiky vytvořil adekvátní fotografie. Nokia 7 Plus a její fotoaparát to má změnit.

Fotoaparát se stal jednou z nejdůležitějších a dost možná nejdůležitější funkcí dnešních mobilů, v HMD na to sází a nová Nokia 7 Plus i přes spíše specifikace střední třídy nabídne špičkový fotoaparát. První dojmy z nové Nokia 7 Plus jsou pozitivní i díky velmi originálnímu vzhledu.

 

Je to obr

Nokia 7 Plus nabídne 6 palcový fullHD displej se stále populárnějším poměrem stran 2:1. Rozhodně se nejedná o žádného drobečka, ale rozměry 158 x 75 mm jsou příjemné, tloušťka se zastavila na 8 mm, čočka vystupuje zhruba o milimetr výše. Absence výraznějších rámečků kolem displeje se projevila v přemístění čtečky otisků prstů na zadní stranu, telefon ale nabízí i možnost odemknutí pomocí obličeje. 

 

Celé tělo je vyrobeno z hliníku a ve finální části výrobního procesu pokryto tenkými vrstvami keramického roztoku a hrany zabroušeny a zabraveny do zlatavého odstínu, na fotografiích vypadá Nokia 7 Plus opravdu neobyčejně. Někomu by ovšem mohla přijít kombinace až moc extravagantní.

 

Fotoaparát z vlajkové lodě

V úvodu jsme zmínili kvalitní fotoaparát, na zadní starně se nachází stejný duální fotoaparát jako v Nokia 8 Sirocco, přední kamera dostal do vínku rozlišení 16 megapixelů. O optiku se postaral Carl Zeiss. Samozřejmostí je podpora Bothie a přítomnost nové aplikace Nokia Pro Camera, jejíž prostředí navazuje na aplikaci Lumia Camera.

 

Telefon nabídne podporu nahrávání prostorového zvuku během videí, které bohužel nedokáže zpracovat ve 4K, ale fullHD by mělo většině uživatelů stačit.

 

Vydrží i 2 dny

Podle slov výrobce by nová Nokia 7 Plus měla díky baterii 3800 mAh a poměrně úspornému procesoru Snapdragon 660 vydržet 2 dny běžného provozu. Ze specifikací by měla vyplývat i podpora rychlého nabíjení, zatím to ovšem HMD nepotvrdilo. Pro pohodlný běh systému a aplikací bude v telefonu k dispozici 4 GB RAM a 64 GB rozšiřitelné vnitřní paměti. 

 

Nokia 7 Plus si navíc ponechala hudební výstup a do těla telefonu se vešli i stereo repoduktory. Konektivita je stejná jako u většiny telefonů, podpora většiny frekvencí LTE, Bluetooth 5.0, NFC i GPS.

 

Stylová střední třída

Nokia 7 Plus poběží na nejnovějším Android 8.1 Oreo a v rámci rodiny Android One bude dostávat aktualizace jako jeden z prvních mobilů na trhu, přímo od Google. Telefon bude k dispozici na přelomu dubna a května za cenu v přepočtu 11 000 Kč. Nokia 7 Plus má šanci uspět především na asijských trzích, ale vzhledem k tomu, že většina zákazníků jsou spíše mileniálové, ani v Evropě by mohla mít velký úspěch.

Více info na webu Nokia (AJ)
Patří do rubriky: Nokia
Upravit
comments powered by Disqus