Odhalení: Nokia N79, N85 a dotyková 5800

0

Nové Nseries, Eseries a XpressMedia
Nokia připravuje multimediální podzim. Unikly snímky chystaných modelů N79, N8x a dotykového smartphone Nokia 5800 XpressMedia, známého spíš jako NokiaTube.

Nové Nseries, Eseries a XpressMedia
Nokia připravuje multimediální podzim. Unikly snímky chystaných modelů N79, N8x a dotykového smartphone Nokia 5800 XpressMedia, známého spíš jako NokiaTube.

Nokia N8x - další oboustranný slider
Už včera jsme jako první v ČR přinesli zprávu o připravovaném slideru N8x. Pokud jste ji ještě nečetli, zopakuji, že se jedná o elegantní hudební slider s 5MPx fotoaparátem, dvoudiodovým bleskem, objemnou pamětí a senzorickými klávesami. Dnes se však objevily fotografie dokumenutující také výsuvné hudební klávesy po vzoru N95 a N96. Znamená to, že se unikátní oboustranná konstrukce, tolik charakteristická pro řadu N95 a N96, dostane i do řady N8x? Nabídka volných čísel je ještě široká: N83, N86, N88. Logika však velí spíše uvažovat o N97. Jako systém je použit Symbian S60 v 3.2 (vč. FP2). Bude vůbec pro tolik sobě podobných přístrojů na trhu místo?

 

Nokia N79 - multimediální sportovec
Telefon klasické konstrukce s dominantní ovládací klávesou. Telefon se v mnohém podobá starší odolné Nokii 5500 Sport. Zda-li se opravdu jedná o odolný přístroj do terénu, si musíme počkat. Prozatím je známo jen to, že displej má úhlopříčku 2,4", standardní rozlišení QVGA a klávesa pro vstup do multimediálního menu se přesunula na levou stranu klávesnice. Jako systém je použit Symbian S60 v 3.2 (vč. FP2).

 

 

Nokia 5800 XpressMedia - první dotyková S60
Asi nejočekávanější chytrý telefon s operačním systémem Symbian od léta minulého roku. Poprvé bude použit širokoúhlý dotykový displej v poměru stran 16:9, nabídne vysoké rozlišení QHD, polohové čidlo, fotoaparát Carl Zeiss s rozlišením 3,2MPx a přisvětlovací dvoudiodou. XpressMusic je nová značka umožňující snadný přístup k internetové galerii videí. Telefon je možné ovládat stylusem nebo rovnou prsty. Při ovládání tělo zpětně reaguje jemným chvěním a vibracemi. Uživatel tak má stoprocentní kontrolu o prováděných operacích. Zajímavý je také potisk značkou Vodafone na spodní části krytu. To naznačuje, že výrobce připravuje určitou exkluzivitu pro nadnárodního operátora Vodafone. Koneckonců nebylo by to poprvé, kdy Vodafone a Nokia  velmi úzce spolupracují. Podobný krok můžeme očekávat totiž u několika symbianových modelů během tohoto léta. Jako jeden z nich jmenujme například speciální model Nokii 6124 Classic Vodafone.

 

 

Nokia 6220 bez S60 = Nokia 6260
Nokia 6220 Classic byla představena již na jaře. Má se postarat omasové rozšíření kvalitních 5MPx fotoaparátů značky Carl Zeiss mezi běžné uživatele. Nabízí xenonový blesk, TV-out, 2.5mm jack a navigační čip GPS. To vše už známe. Pokud však uživatel nechce přístroj s operačním systémem Symbian, může sáhnout po připravované alternativě 6260. A rozdíl? Pouze výsuvná konstrukce a chybějící prostředí S60. Nyní správně určete, na které z fotografií je připravovaná "hloupá" 6260 a "chytrá" 6220 Classic.

 

A dál?
Velké letní a podzimní očekávání pak završí multimediální telefon řady Nseries (N85) s plnohodnotnou QWERTY klávesnicí a širokoúhlým displejm Překvapení nás pak má čekat právě na displeji, kde bude poprvé použito rozlišení 320x480 pixelů. Informuje o tom symbian-freak.com. Hodí se také připomenout, že Nokia plánuje použít do mobilních telefonů i mobilní platformu systému Linux. Více si o této zprávě můžete přečíst na portálu idnes.cz.

Upravit
comments powered by Disqus