Novinky v Eseries - Nokia E66, Nokia E71 a nový Navigátor

0
Nokia připravuje další generaci  pracovních nástrojů z manažerské řady Eseries. Očekávejme model E71 s plnohodnotnou QWERTY klávesnicí, E66 a další generaci čisté mobilní navigace - modelu Navigator.

Nokia E61i je na úspěšném vrcholu a hovoří o tom také prodejní statistiky. Přesně po ročním působením na trhu vystřídá zřejmě sekretářku o hodně menší omlazený příbuzný - Nokia E71. Zdědí vše důležité, navíc rapidně zeštíhlí a sníží hmotnost. Spolu s první živou fotografií přístroje unikla také kompletní specifikace. Neupřesněná zahraniční pobočka Vodafone uvádí dostupnost už ve druhém kvartálu 2008.

Nokia E71:

  • rozměry: 57x112x10mm 
  • hmotnost:120g
  • displej: 2,4", rozlišení 320x320 bodů 
  • konektivita: bluetooth (vč. A2DP), Wi-Fi, HSDPA, microUSB, 2.5mm audiokonektor, podpora karet microSD
  • Symbian S60 v3.2 (vč. FP2)
  • automatické šifrování obsahu přístroje a paměťové karty
  • 3MPx fotoaparát s autofocusem

Největší evolucí prošlo tělo přístroje, které má mít tloušťku přesně 10 milimetrů a tvoří tak nej. Drobného faceliftu se dočkaly také ovládací klávesy, které jsou totožné s klávesami z modelu E51. Ty umožňují vstup k vybraným funkcím - do kalendáře, kontaktů, zpráv a návrat do pohotovostního režimu.

 

Zajímavostí je opět tlačítko pro vstup do menu nově se symbolem domečku, podobně jako u modelu E51. Novinkou rovněž bude integrovaný navigační čip GPS. To vše bude ovládané ve zcela novém prostředí Symbainu S60 s Feature Packem 2. Novinkou bude čtvercový displej s rozlišením 320 bodů v obou směrech.

 

Kryt telefonu bude tvořen leštěným kovem, který byl použit už u modelu E51 a který naznačuje budoucí designový směr pro rok 2008. 

 

Nokia E66
V tomto článku jsme získaly první uniklé fotografie nástupce vysouvacího slideru E65 s označením E66. Vylepšený bude především  fotoaparát, který povýší na 3MPx s automatickým ostřením, přibude navigační čip GPS a zachová se podpora bezdrátových sítí Wi-Fi. I v modelu E66 bude použit systém Symbian S60 v3.2 s druhým Feature Packem. Kryty budou kovové. 

 

Nokia 6210 Navigator
Posledním z připravovaných přístrojů bude zřejmě vylepšený navigační telefon označený snad jako 6210. Původní navigator se zjevně osvědčil a uživatelé a tako Nokia připravuje vylepšenou verzi. Ještě cenově dostupnějším by tak mohl být připravovaný Navigator druhé generace, jehož označení by mohlo být Nokia 6210 Navigator.

 

O tomto přístroji jsou však informace ještě tajemnější, citlivější navigační čip, větší paměť, nová verze Symbianu S60 s FP2 a 3MPx fotoaparát. Zatím není známo, jaké mapy v Navigátoru najdeme, zda budou stejné jako u předchůdce, tzn. Route 66, anebo firmení Nokia Maps. A kdy se ho dočkáme? Pokud je šeptanda pravdivá, nejdříve koncem druhého kvartálu.

Upravit
comments powered by Disqus