Nové užitečnější Aktivní poznámky v Symbian S60

0
Aktivní poznámky rozšiřují možnosti běžného poznámového bloku. Do poznámek je možné vložit libovolný multimediální obsah - fotografie, zvukový soubor nebo vizitku z kontaktů. 

Aktivní poznámky se zvučným názvem Active notes nahrazují stávající a nepříliš propracované poznámky, které najdeme ve standardní výbavě všech dosavadních smartphonů S60. Se stávajícími poznámkami jsme si museli vystačit v neměnné podobě již 5 let. Nyní Nokia uvolnila instalátor aktivních poznámek pro všechny.

Obrázky, hudba, videa i vizitky
V nabídce programu se nyní nově objevuje volba vložení souboru, kterým muže být libovolná fotografie z galerie, natočené video, zvukový záznam, vizitka, záložka nebo jiný soubor. Vložený multimediální obsah se do poznámky znovu kopíruje, a tak výsledný soubor může mít velikost i několik MB, podle velikosti příloh. Soubor je možné bez omezení odeslat e-mailem nebo přes bluetooth.  Přílohy se zobrazují vedle sebe, objevuje se možnost změnit jejich pořadí a libovolně je přesouvat. Text nenabízí formátování (od toho tu jsou aplikace pro práci s dokumenty).

 

Pouze kosmetické změny
Active notes se snaží vymazat nedostatek u poznámek přetrvávající již nekolik let. V budoucích smartphonech aplikace Active notes zcela nahradí stávající podobu poznámek. Ukládat poznámku je možné do interní paměti, stejně tak na paměťovou kartu. Soubory se ukládají ve formátu html. Pokud si poznámku otevřete jinou cestou (přes správce souborů), tváří se soubor jako webová stránka.

 

Spekulativně nás napadá, že by díky aktivním poznámkám bylo v budoucnu uživateli nabídnuto vytvářet vlastní jednoduchou webovou stránku (či vlastní blog), pokud soubor uveřejní na internetu 


Prozatím jsme se s aktivními papírky mohli setkat jen u komunikátoru E90, dalším ohlášeným smartphonem s touto funkcí má být až Nokia E51.

Náš server S60.cz jako první přináší instalační soubor (stahujte zde) a nabízíme vám možnost vyzkoušet si nové poznámky s předstihem. Kompatibiliními telefony jsou přístroje se Symbianem S60 v9.1 i 9.2.

Upravit
comments powered by Disqus