Nová tlačítková Nokia 216 stále ještě od Microsoftu

Nokia 216 je zřejmě posledním telefonem Nokia od Microsoftu před předáním výroby zpět do Finska. 

0

Již před několika měsíci Microsoft oznámil prodej divize levných tlačítkových telefonů společnosti Foxconn. I přesto dnes představil novou Nokia 216, levný tlačítkový telefon se dvěma fotoaparáty a novými barvami.

 

Jedná se o model, který je velmi podobný Nokia 222 a 225 se stejným 2,4 palcovým displejem a pohodlnou alfanumerickou klávesnicí. Telefon je osazen dvěma fotoaparáty s VGA rozlišením a LED bleskem. Nechybí hlasitý reproduktor pro přehrávání vestavěného stereo FM rádia, paměť pojme až 2000 kontaktů.

V telefonu běží tradičně Series 30+ s předinstalovanými základními aplikacemi, další lze stáhnout z Opera Mobile Store, který nahradil Nokia Obchod. Opera se postarala o prohlížeč internetu. Aplikace lze ukládat i na paměťovou kartu microSD. 

 

Telefon tradičně nabídne i neuvěřitelnou výdrž, až 24 dní pohotovostního režimu. Jediným větším rozdílem se tak může stát nová světle modrá varianta, ve které se bude telefon společně s černou a šedou prodávat. Dostupnost na našem trhu je zatím neznámá, cena by se měla pohybovat okolo 990Kč.

Více o Nokia 216 na webu Microsoftu
Patří do rubriky: Přístroje
Upravit
comments powered by Disqus