Nová kovová tlačítková Nokia 230 je krásná, elegantní a levná za 1790Kč

Nokia 230 je sympatický telefon, za pár korun nabídne líbivý, až elegantní design s hliníkovým zadním krytem, kvalitní selfie kamerku nebo 2,8 palcový displej.

0

Ačkoliv by se mohlo zdát, že v dnešní době se na tlačítkové levné telefony zapomnělo, opak je pravdou. Skvěle slouží starším lidem a méně náročným zákazníkům a v poslední době často také jako druhý pracovní mobil.

Nokia 230 přináší tradiční finské ovládání, velmi slušný fotoaparát i hezký vzhled za pár korun. Hodí se i pro děti, kteří ve škole nebo ve školce nemyslí na mobilní telefon a snadno ho ztratí nebo poškodí. A co víc od levného telefonu očekávat?

 

Klasický mobil s poctivou alfanumerickou klávesnicí je vybaven poměrně velkým 2,8 palcovým displejem s dostatečným rozlišením. Překvapí 2Mpx kamera vepředu pro selfies a stejná i vzadu s přisvětlovací diodou. Na zádech telefonu jsou i průduchy velmi hlasitého reproduktoru.

 

Velkým rozdílem oproti modelům Nokia 222 a 225 je vzhled, který je na rozdíl od barevných vaniček předchůdců velmi reprezentativní a nepřímo možná navazuje na model Nokia 515 nebo z dřívějších dob Nokia C5. Zadní strana je totiž téměř celá překrytá hliníkovým krytem. V kombinaci s bílou nebo tmavou variantou se jedná o elegantně působící zařízení.

 

V telefonu běží uzavřený systém Series 30+, který asi není nutné podrobněji představovat, rozložení ovládacích prvků se za posledních 10 let změnilo pouze minimálně, pro stahování aplikací lze otevřít obchod Opera Mobile Store. Přímo v telefonu je předinstalováno několik aplikací od Microsoftu, Facebook nebo Twitter. Pro prohlížení webu poslouží Opera Mini.

Hlavní výhodou telefonu oproti dražším a výkonnějším chytrým mobilům je až dvoutýdenní výdrž na jedno nabití. Baterie je samozřejmě vyměnitelná. Hliníkový kryt navíc zaručí vyšší odolnost telefonu, občasné pády Nokia 230 zvládne přežít bez úhony.

 Nokia 230 z pravého zlata

Nokia 230 se nyní prodává okolo 1690,-. Při koupi mějte na paměti, že do telefonu je nutné oříznout SIM kartu na verzi microSIM, paměť pro kontakty a aplikace je možné rozšířit paměťovými kartami až do velikosti 32 GB.

 

Upravit
comments powered by Disqus