Nová hliníková Nokia 6 má 64 GB paměti za 6500Kč, technické parametry

Nová Nokia 6 s Androidem je konečně tady. Typické zaoblené tvary nezapřou svůj finský původ, žádná velká originalita ale nepřichází. Zatím je však určená pouze pro čínský trh. 

0

Dlouho očekávaný okamžik je zde, HMD Global, nový výrobce telefonů Nokia, představil první letošní model nazvaný Nokia 6 s průměrným procesorem a nadstandardní operační pamětí. Prodávat se zatím bude pouze v Číně přes internet na JD.com (zde) v přepočtu asi za 6500Kč 

Nokia 6 odpovídá všem dříve uniklý spekulacím a jde o model, jehož kryty jsme nedávno představili v článku. Patří do střední třídy, je osazený procesorem Snapdragon 430 a hodně komfortní 4GB RAM pamětí pro hladký běh Androidu 7 Nougat.

První reálné fotografie Nokia 6 na videu

Nokia 6 je velký smartphone, hliníkový kryt je vyplněný 5,5" displejem se mírně zaoblenými hranami 2,5G krycího skla Gorilla Glass. Na produktových fotografiích vypadá v granitově černé barvě velmi tenký, přesné rozměry zatím nebyly zveřejněny, okraje jsou osazeny tenkými proužky antén. Žádné ohromující řešení ani nápaditý design se tedy nekoná, model ale na videu vypadá ve své třídě nesmírně luxusně.  

Pod displejem se nachází oblé hlavní tlačítko ve stylu Samsung, obsahující senzor čtečky otisky prstů, doplněné dvěma senzorovými tlačítky. 

Napište nám, co říkáte nové Nokia 6 do našeho nejstaršího českého Nokia fóra.

Recenze Nokia 5, nový model střední třídy s Androidem

Každého milovníka Nokia bude jistě zajímat fotoaparát. Specifikace nevypadá nijak závratně, vzadu 16Mpx s dvoufázovým optickým zoomem a světelností f/2.0, přední kamera 8Mpx. Představení bohužel nehovoří o podrobnostech, zřejmě se tedy nedočkáme značkové optiky od Leica, o které se dříve spekulovalo.

 

Multimédia ale zřejmě budou hrát nadále hlavní roli, mimo slušného fotoaparátu a velkého úložiště přidává Nokia navíc duální zesilovač zvuku s certifikací Dolby Atmos, jejichž výkon má být až o 5dB vyšší než je běžné.    

 

Technické parametry

Displej: 5,5" IPS fullHD (1920x1080)

Procesor: Snapdragon 430, osmijádrový Cortex A53, grafika Adreno 505 

Operační paměť: 4GB RAM

Uživatelská paměť: 64GB 

Fotoaparát: Přední 16Mpx, zadní 8Mpx, f/2.0, video 1080p/30fps, duální tónovaný LED blesk 

Baterie: 3000mAh, konektor USB-C

 

Upravit
comments powered by Disqus